Video dxgkrnl fatal_error Win10

Ne güncellemesi? Ne yaparken bu hata çıkıyor?
Ismini bilmiyorum ama windowsun bi guncellemesi. Ilk ciktigindan beri rahat rahat kullandigim win10 bi gun guncelleme yukleyecegim deyip yuklemesinden sonra hatayi vermeye basladi. Bu anlattigim bikac ay once oldu. Hatayi gorunce sistemi geri yukleyip guncelleme isini de kapatmistim. Gecen hafta guncelleme yapmam gerekti ve hata tekrar basladi. Geri yuklemede de gozukmuyodu o yuzden kurtulamadim da. Genelde oyun oynarken oluyo. Suan yine bi deneyeyim dedim ve tam ben yazarken driver irql not less or equal hatasi cikti

Son düzenleme:
Mavi ekranlarda dump dosyalarını paylaşın.
https://www.technopat.net/sosyal/konu/minidump-dosyalarını-upload-etme.73053/
Sistem geri yükleme yapmayın.
Bahsettiğim sistemi geri yükleme olayı çok önceydi. Sizle konuştuğumdan beri dediğinizden başka bişey yapmıyorum. Son 2 mavi ekranın dump dosyaları burda. ikisi de biraz önce oldu. Birini önceki mesajımda yazmıştım zaten. Ondan sonra dxgkrnl hatası yine geldi.

Dropbox - dmp.rar

Blade & Soul oynama. Memtest yapın. Toshiba yazılımlarını kaldırın. Realtek sürücünü güncelle, ethernet sürücünü güncelle, Wifi sürücünü güncelle.
İntel sürücünle Nvidia sürücünü doğru güncellemediğin görülüyor.

Blade & Soul oynama
O neden ki ? :D aylardır sorunsuz oynadığım oyunumu neden oynamayayım ? Böyle bir oyunun tek başına sorun yaratacağını sanmıyorum. Hem yapsa en baştan beri yapmaz mıydı ?

İntel sürücünle Nvidia sürücünü doğru güncellemediğin görülüyor.
Buna gelince. Rehberde yazdığınız gibi ddu ile kaldırdım sürücüleri. Önce nvidia sona intel. Sonra yeniden başlattım ve yine dediğiniz gibi sitelerinde indirdiğim driver son sürümlerini önce intel sonra yeniden başlattım sonra da nvidia olmak üzere kurdum. Bana dediğiniz bu değil miydi? Neresi yanlış ?

Toshiba yazılımlarını kaldırın
Bunun sebebi nedir? 3 tane yazılımı var ki bu normal çünkü bilgisayar toshiba marka ve bazı özelliklerini (klavye ışığı gibi) kullanmam için bunlara ihtiyacım var. Bunlar hataya mı sebep olmuş?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı