Video için S22 ve S23 FE

• Konuyu başlatan Lemon
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 478

Lemon

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta bahsettiğim iki telefon arasında kaldım. Tek odak noktam, video çekimi, sarsıntısız, stabil olması. Diğer unsurlar beni hiç ilgilendirmiyor. İşlemci, batarya, RAM, hafıza alanı.

Video çekimleri için hangi kamerayı tercih etmeliyim? Tecrübesi ve bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

S22, S23 FEden çok daha iyi bir donanıma ve biraz daha kaliteli kameralara sahip. S23 FE ise S21 ile aynı seviyede bir cihaz. İnsanlar haklı olarak diyecek ki "kardeşim, S23 FE Exynos 2200 kullanırken S21 2100 kullanıyor neresi aynı?" diye soracaklar. Cevap olarak ise şunu söyleyeyim "Exynos 2200 3DMark'ta ortalama 40 FPS veriyor fakat sıkıntı şurada Exynos 2100 de 40 FPS veriyor fakat öte yandan S22 55 FPS veriyordu galiba, yanlış hatırlamıyorsam ve Geekhbench skorları da birbirine yakın. Fakat S22 de ise her açıdan çok daha yüksek skorlar var."

Kısaca tavsiyem S22.

S22, S23 FEden çok daha iyi bir donanıma ve biraz daha kaliteli kameralara sahip. S23 FE ise S21 ile aynı seviyede bir cihaz. İnsanlar haklı olarak diyecek ki "kardeşim, S23 FE Exynos 2200 kullanırken S21 2100 kullanıyor neresi aynı?" diye soracaklar. Cevap olarak ise şunu söyleyeyim "Exynos 2200 3DMark'ta ortalama 40 FPS veriyor fakat sıkıntı şurada Exynos 2100 de 40 FPS veriyor fakat öte yandan S22 55 FPS veriyordu galiba, yanlış hatırlamıyorsam ve Geekhbench skorları da birbirine yakın. Fakat S22 de ise her açıdan çok daha yüksek skorlar var."

Kısaca tavsiyem S22.
S22 S23 FE'den daha iyi bir telefon falan değil, daha iyi donanıma da sahip değil çünkü 8 gen 1'de samsung üretimi bir işlemci. Daha yüksek skorlara da sahip değil. Çok daha iyiyi geçtim hatta daha kötü. Video çekimi olarak ana kameralarda fark yok, yardımcılarda S22 bir tık daha iyi ve yardımcı kameralarda 60 fps çekebiliyor.
S23fe sahte S serisi.
A serisi olması gereken takoz.
Neye dayanarak söylediniz mesela bunu?

Bilen de sallıyor bilmeyen de arkadaş. İki telefon da elimde var ve kamera olarak sürekli yan yana deniyorum. S22 bir tık daha iyi ama öyle çok da bir fark yok, ana kameralar birebir zaten. Eğer tek odak video ise S22 olur.

Hocam çerçeve sıkıntı olmayacaksa s23 fe daha iyi olur.s23 fe s22nin daha derli toplu hali gibi kamera olarak sanırsam aynı lensleri kullanıyorlardı işlemci olarak exynos 2200 var fakat daha düzgün hali.

Arkadaşlar detaylı bilgiler için teşekkürler. Ana kameralarda dediğiniz gibi fark yoksa, hatta ikisi de aynıysa o zaman S23 Fe'den yana kullanırım hakkımı. Yani eğer ana kamera cidden aynıysa. Dediğim gibi benim için önemli olan konu video çekimi, fotoğraf vs ile ilgilenmiyorum.

En stabil, sarsıntısız ve düzgün video çekimi belirttiğim gibi. Bu durumda sanırım s23 Fe alicam. Daha da farklı görüşlere açığım :). Tekrar teşekkürler.

Arkadaşlar detaylı bilgiler için teşekkürler. Ana kameralarda dediğiniz gibi fark yoksa, hatta ikisi de aynıysa o zaman S23 Fe'den yana kullanırım hakkımı. Yani eğer ana kamera cidden aynıysa. Dediğim gibi benim için önemli olan konu video çekimi, fotoğraf vs ile ilgilenmiyorum.

En stabil, sarsıntısız ve düzgün video çekimi belirttiğim gibi. Bu durumda sanırım s23 Fe alicam. Daha da farklı görüşlere açığım :). Tekrar teşekkürler.
Ana kameralar birebir kesinlikle. Belki işlemeden kaynaklanan çok ince farklar olabilir zaman zaman birbirlerinden iyi-kötü ama anlayabileceğinizi zannetmiyorum ki ana kamera sensörleri aynı zaten iki telefonun da.

Burada sağda S22 kamera özellikler altında yer alan hdr10+ ve gyro-eis var. S 23 Fe altinda gözükmüyor. Bu durum S23 Fe'nin elektronik görüntü sabitleyicisi olmadığı anlamına mı geliyor?

Hiç bilgim yok bu konularda ve bu kadar para verip telefon alırken, kafamda soru işareti kalmasın istiyorum.

Dosya Ekleri

• s22 23fe.jpg
    s22 23fe.jpg
    116,8 KB · Görüntüleme: 5

Geri
Yukarı