Video için S22 ve S23 FE

• Konuyu başlatan Lemon
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 479
S22 yardımcı kameralarda 4K 60 FPS çekebiliyor ve 8 Gen 1'in video işlemesi 2200'den gözle görülür şekilde daha iyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ana kameralar birebir kesinlikle. Belki işlemeden kaynaklanan çok ince farklar olabilir zaman zaman birbirlerinden iyi-kötü ama anlayabileceğinizi zannetmiyorum ki ana kamera sensörleri aynı zaten iki telefonun da.
İnce farklar ciddi olabiliyor işte.
Screenshot_20240315_214958_YouTube.jpg

Screenshot_20240315_215414_YouTube.jpg
Screenshot_20230820_102222_YouTube.jpg

S22 yardımcı kameralarda 4K 60 FPS çekebiliyor ve 8 Gen 1'in video işlemesi 2200'den gözle görülür şekilde daha iyi.

İnce farklar ciddi olabiliyor işte.
Eki Görüntüle 2144704
Eki Görüntüle 2144703Eki Görüntüle 2144705
Ben bunu her gün kendim yapıyorum sen bana S22 ultra videosu atıyorsun 22 ya da 23 FE bile değil. Neyse.

20231010_232127.jpg
20231207_183349.jpg

Bu fotoğraflardan birisi S23 FE ile birisi S22 ile çekildi. Aradaki farkı anlatır mısınız?

Son düzenleme:
@Umutdt sonuç olarak aynı sensör ve farklı işlemci olayı devam ediyor ve alttaki linkte S22 ve S23 FE var. Ayrıca S23 FE'de GN3 bulunurken S22'de GN5 var, aynı codec de olsa farklı düzeydeler. GN3, kağıt üstünde daha iyi otomatik odaklama ve daha yüksek seri çekim modu kare hızı falan filan sunar.

Bu sayede S22 Ultra'larda daha temiz sonuç elde edebiliyorsun, ikisi de tamamıyla aynı sensör. Tek fark işlemci. He ben sadece kendi çektiğime inanırım diyen tiplerdensen benlik sorun yok. Ki öyle de gözüküyor zaten.🙂
Ben bunu her gün kendim yapıyorum sen bana S22 Ultra videosu atıyorsun 22 ya da 23 FE bile değil. Neyse.
Pardon, 2200'un les ISP'si uzerine olan tüm testler yalan. Sen yapıyorsun diye sadece sana inanmalıyım. Kusuruma bakma.
Umut abim varken onca siteye ve teste bakmam benim hatam.😔
Eki Görüntüle 2144726Eki Görüntüle 2144727
Bu fotoğraflardan birisi S23 FE ile birisi S22 ile çekildi. Aradaki farkı anlatır mısınız?
Test boyle yapilmaz, kadraja ayni yerler girmemis. Ayrıca her fotoğraf farklı olacak diye bir kaide yok. Islemciler arasındaki fark insanların sandığından çok daha fazla. Benim amacım bunu göstermek. Video stabilizasyonu arasında dağlar var.
Evet sen söylemeden söyleyeyim, gene S22 Ultra.

Ve ben konu sahibine farkları anlatmaya çalıştım. S22 serisinde 8K 30 FPS çekimin olmama sebebi de 2200'du, Gen 1 yapabiliyor çünkü. Ha ne kadar stabil yapıyor orası tartışılır.
Dahası konuyu kirletmek olur, konu sahibi neye karar verirse artık...

@Umutdt sonuç olarak aynı sensör ve farklı işlemci olayı devam ediyor ve alttaki linkte S22 ve S23 FE var. Ayrıca S23 FE'de GN3 bulunurken S22'de GN5 var, aynı codec de olsa farklı düzeydeler. GN3, kağıt üstünde daha iyi otomatik odaklama ve daha yüksek seri çekim modu kare hızı falan filan sunar.

Bu sayede S22 Ultra'larda daha temiz sonuç elde edebiliyorsun, ikisi de tamamıyla aynı sensör. Tek fark işlemci. He ben sadece kendi çektiğime inanırım diyen tiplerdensen benlik sorun yok. Ki öyle de gözüküyor zaten.🙂

Pardon, 2200'un les ISP'si uzerine olan tüm testler yalan. Sen yapıyorsun diye sadece sana inanmalıyım. Kusuruma bakma.
Umut abim varken onca siteye ve teste bakmam benim hatam.😔

Test boyle yapilmaz, kadraja ayni yerler girmemis. Ayrıca her fotoğraf farklı olacak diye bir kaide yok. Islemciler arasındaki fark insanların sandığından çok daha fazla. Benim amacım bunu göstermek. Video stabilizasyonu arasında dağlar var.
Evet sen söylemeden söyleyeyim, gene S22 Ultra.

Ve ben konu sahibine farkları anlatmaya çalıştım. S22 serisinde 8K 30 FPS çekimin olmama sebebi de 2200'du, Gen 1 yapabiliyor çünkü. Ha ne kadar stabil yapıyor orası tartışılır.
Dahası konuyu kirletmek olur, konu sahibi neye karar verirse artık...
Sen sitelere bakıp YouTube'dan izlemeye devam edebilirsin. Attığım fotoğraflarda aynı ortamdalar. İyi olan her zaman iyi olur ciddi fark varsa. Bunu açıklayamadığın sürece benim dediğime gelir. Ya da gelip ciddi farklar var falan yazmazsın.

Bunun gibi bir sürü örnek de çekip atabilirim ayrıca.

Son düzenleme:
Arkadaşlar hepinize faydalı yorumlarınız çok teşekkür ediyorum. S 22'e meğilliydim fakat bugün amazon esktra bi %5 indirim daha yapmış, S 22 ile makas 2000 tl'ye inince, 256 GB'lık S 23 Fe'den yana yaptım tercihimi.

Umarım memnun kalırım. Tekrar teşekkürler :).

S22 S23 FE'den daha iyi bir telefon falan değil, daha iyi donanıma da sahip değil çünkü 8 gen 1'de Samsung üretimi bir işlemci. Daha yüksek skorlara da sahip değil. Çok daha iyiyi geçtim hatta daha kötü.

Daha Mali G78 MP14'ü geçemeyen Xclipse 920 Adreno 730 ile mi yarışacak? İşlemci olarak da 8 gen 1 daha iyi ya da birbirine yakın, neyi savunuyorsun hocam tam olarak? Daha iyi skorlara sahip değil derken? Birisi 3DMark wild Life testinde 2200 40 FPS verirken 8 gen 1 55FPS veriyordu yanlış hatırlamıyorsam.

S23FE, A serisinin farklı bir isim ile çıkmış hali. S22 ise amiral gemisi.

Daha Mali G78 MP14'ü geçemeyen Xclipse 920 Adreno 730 ile mi yarışacak? İşlemci olarak da 8 gen 1 daha iyi ya da birbirine yakın, neyi savunuyorsun hocam tam olarak? Daha iyi skorlara sahip değil derken? Birisi 3DMark wild Life testinde 2200 40 FPS verirken 8 gen 1 55FPS veriyordu yanlış hatırlamıyorsam.
kendim yaptım. Foruma video yüklenmiyor.

Dosya Ekleri

• score.PNG
    score.PNG
    804,7 KB · Görüntüleme: 8

Geri
Yukarı