Video ile Discord ele geçirilebilir mi?

TC kimlik numarasının sebebi 2016 yıllarında 49 milyon TC vatandaşının kimlik bilgileri ele geçirilip internete sızdırılmıştı oradan alıyorlar.
Neyse konunuza gelirsek eğer video bildiğimiz video ise uzantısında falan bi anormallik yok av AV programlarından sorunsuz geçtiyse hiçbir sorun olmayacaktır.
Sadece discord içinden videoyu açtım. (Telefondan)

Hocam demin indirdim dosyayı açmadım RAT aktif olurmu? (Bende paranoya oldum.)
Benim şahsi düşüncem UD (Undetected) yapmayı bile bilmeyen ve virüsü discord gibi korunması yüksek kendi içinde FW'si olan bir platformdan gönderen birkaç amatör çocuk sistemlere virus bulaştırmak konusunda bilgi sahibi falan değildir. Ancak sizin kafanıza takıldıysa birkaç yöntem var.
  • CTRL+ALT+DEL ile başlangıç sekmesinde şüpheli birşey var mı?
  • İşlemler ve hizmetler kısmında şüpheli birşey var mı?
  • Sistemde yönetici olarak uygulama çalıştırabiliyor musunuz?
  • %TEMP% kısmındaki verileri silin.
Dostlar tedirgin olacak bir durum olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca sizlere tavsiye bu tarz durumlar için sandboxie kullanın. RAT dediğimiz tipin çok iyi undetected edilmesi gerekir yoksa bir sonraki resette veri alışverişi yapamaz.

Benim şahsi düşüncem UD (Undetected) yapmayı bile bilmeyen ve virüsü discord gibi korunması yüksek kendi içinde FW'si olan bir platformdan gönderen birkaç amatör çocuk sistemlere virus bulaştırmak konusunda bilgi sahibi falan değildir. Ancak sizin kafanıza takıldıysa birkaç yöntem var.
  • CTRL+ALT+DEL ile başlangıç sekmesinde şüpheli birşey var mı?
  • İşlemler ve hizmetler kısmında şüpheli birşey var mı?
  • Sistemde yönetici olarak uygulama çalıştırabiliyor musunuz?
  • %TEMP% kısmındaki verileri silin.
Telefondan açtım.

Yeni konular

Geri
Yukarı