Çözüldü Video izlenirken ekranın alt kısmında dalgalanma olması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MeEmre

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle selam arkadaşlar.
Bir hafta önce hazır sistem aldım, ve bir hafta farklı farklı oyunlar oynadım. Herhangi bir sıkıntı yoktu. Fakat DC de yayın izlerken, YouTube'dan video izlerken ekranın alt kısmında dalgalanmalar oluyor. Yani kısaca oyun oynarken tarayıcıda gezerken bir sıkıntı yok fakat herhangi bir video oynatınca ekranda dalgalanmalar oluyor. Acaba bir çözümü var mı?

Sistem özellikleri;

İşlemci: Ryzen 3 4300G
Anakart: ASUS Prime B450M K II.
SSD: Samsung 500GB 980 NVMe M.2 SSD.
RAM: G.Skill Ripjaws V (2x8) 16 GB 3200MHz RAM.
Kasa + PSU: darkFlash DK415m siyah kasa ve aigonun 650W +80Plus PSU.
Monitör: ViewSonic 23.6 VX2418C 165Hz 1ms premium Curved.

İşlemci ve anakartın Driver'i güncel. Windows'ta tamamen güncel.

Umarım basit bir çözümü vardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
AMD kontrol panelindeki grafik ayarlarından ekran kısmından 'Tam ekrana ölçeklendir' seç.

Youtube ayarlarından da donanım hızlandırmayı kapat bulamazsan Chrome ayarlarında da var. Geri dönüş mutlaka yap bakalım çözülecek mi.
Hocam hem TN hem VA hem de IPS paneli monitör kullandım. Hepsinde de dediğiniz olay oluyor :D Normal bir durum yani. Belki OLED panellerde yoktur bu olay. Bir de HDMI ile bağladığımda, dalgalanmanın DP'ye göre daha az olduğunu gördüm. Canınızı sıkacağınız bir durum yok tamamen normal bir şey bu olay

YouTube'ta video izlerken videonun etrafında bir renk huzmesi oluşuyor ondan bahsediyorsun galiba. Bu renk huzmesi videodaki sahnelere ayak uydurarak dalgalanıyor. Bu YouTube'un bir özelliği dert edilecek bir şey yok.

AMD kontrol panelindeki grafik ayarlarından ekran kısmından 'Tam ekrana ölçeklendir' seç.

Youtube ayarlarından da donanım hızlandırmayı kapat bulamazsan Chrome ayarlarında da var. Geri dönüş mutlaka yap bakalım çözülecek mi.

Çözüm
YouTube'ta video izlerken videonun etrafında bir renk huzmesi oluşuyor ondan bahsediyorsun galiba. Bu renk huzmesi videodaki sahnelere ayak uydurarak dalgalanıyor. Bu YouTube'un bir özelliği dert edilecek bir şey yok.

Yok onu biliyorum. Alttaki arkadaş bir çözüm bulmuş şimdi düzeldi.

YouTube ayarlarından da donanım hızlandırmayı kapat bulamazsan Chrome ayarlarında da var. Geri dönüş mutlaka yap bakalım çözülecek mi?

AMD'nin kendi ayarlarından dediğini yaptım çok büyük bir azalma oldu. Tarayıcı da donanım hızlandırmayı kapattım ve sorun tamamen çözüldü. Sizin verdiğiniz tüyolar ile DC de donanım ivmesini buldum, tarayıcıda bulunanla benzer bir şey sanırım. Ve artık Discord'da yayın izlerkende bu hata olmuyor. Gerçekten çok teşekkür ederim. Sorun çözüldü...

YouTube ayarlarından da donanım hızlandırmayı kapat bulamazsan Chrome ayarlarında da var. Geri dönüş mutlaka yap bakalım çözülecek mi?

Hocam RTX 3060 kullanıyorum, NVIDIA için de ayarı var mı bunun?

Yeni konular

Geri
Yukarı