Video izlerken GPU kullanımı yüzde kaç olmalı?

Daha fazla  
YouTube'dan video izliyorum ve bir anda ekran kartımın çok absürt şekilde yukarılara çıktığını görüyorum ve bilgisayarım kasıyor.
Sistemim yüksek bütçeli ve bu kasmayı anlamıyorum doğal değil gibi geliyor.
Şu an kasıyor arkada Epic Games'ten oyun indiriyorum onun etkisi nedir?
İndirme yaptığım için 480p izliyorum ve ekstra garip geliyor.

Ekran kartım ASUS ROG STRIX 4090 OC.
İşlemcim: 14900k.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-26 200827.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-26 200827.png
    20,3 KB · Görüntüleme: 21
Bende önceden şöyle bir problem oluyordu. İndirme veya yükleme yapınca sistem yavaşlıyordu. İnternet, donanım veya yazılım kaynaklı olabilir. Test yapman lazım. Örneğin arka planda işlem gerçekleşmediğinde tekrar denemelisin.

Kanka bilgisayarın belkide dünyadaki en iyi bilgisayar sorun tekniksel değil gibi gözüküyor
Tekniksel değilse ne?
Bende önceden şöyle bir problem oluyordu. İndirme veya yükleme yapınca sistem yavaşlıyordu. İnternet, donanım veya yazılım kaynaklı olabilir. Test yapman lazım. Örneğin arka planda işlem gerçekleşmediğinde tekrar denemelisin.
Aslında test yapmıştım hatta bundan daha kötü durum içerisindeydi. Aldığım yere iade diye gönderdim ama onlar önce teknik servis raporu dediler. Sonra servise gitti onlar bolca test etti ve hiç sorun bulamadıklarını söylediler. Bir rapor çıkardılar ve bana geri geldi. Hala sorunlar var.

Aslında test yapmıştım hatta bundan daha kötü durum içerisindeydi. Aldığım yere iade diye gönderdim ama onlar önce teknik servis raporu dediler. Sonra servise gitti onlar bolca test etti ve hiç sorun bulamadıklarını söylediler. Bir rapor çıkardılar ve bana geri geldi. Hala sorunlar var.
Kendi sorununu kendin tespit edebilirsin. Yazılımsal olarak deneyler uygulamanı öneriyorum. Tavsiyem önce ne çalışıyorsa kapatıp sadece videoyu açık bırakman.

Geri
Yukarı