Video izlerken ve oyun oynarken PC donuyor

Ventolas

Hectopat
Öncelikle selam. Aylardır uğraştığım bir sorunla tekrar buradayım. Örnek vereceğim; YouTube'da veya oyun oynarken PC donuyor mouse hareket ediyor, biraz süre sonra mavi ekran veriyor hemen ardından yeniden başlatılıyor ve Boot... Yazan bir ekran geliyor. Yeniden başlattığımda Windows yükleniyor ekranında kalıyor, BIOS Boot menüsünde SSD gözükmüyor, ta ki fişi çekip onarım ekranı gelene kadar. İşlemci ve ekran kartına tüm testleri yaptım sorun gözükmedi. RAM'leri yeni aldım. SSD ise CrystalDiskInfo programında %100 sağlıkta gözüküyor. Ama sorun SSD gibi gözüküyor. Bir anda SSD ile bağlantı kesiliyormuş gibi. .

Dosya Ekleri

• 122601D9-BE58-414C-96FF-0A12CC572F01.jpeg
    122601D9-BE58-414C-96FF-0A12CC572F01.jpeg
    203,3 KB · Görüntüleme: 73
Öncelikle selam. Aylardır uğraştığım bir sorunla tekrar buradayım. Örnek vereceğim; YouTube'da veya oyun oynarken PC donuyor mouse hareket ediyor, biraz süre sonra mavi ekran veriyor hemen ardından yeniden başlatılıyor ve Boot... Yazan bir ekran geliyor. Yeniden başlattığımda Windows yükleniyor ekranında kalıyor, BIOS Boot menüsünde SSD gözükmüyor, ta ki fişi çekip onarım ekranı gelene kadar. İşlemci ve ekran kartına tüm testleri yaptım sorun gözükmedi. RAM'leri yeni aldım. SSD ise CrystalDiskInfo programında %100 sağlıkta gözüküyor. Ama sorun SSD gibi gözüküyor. Bir anda SSD ile bağlantı kesiliyormuş gibi..

SATA kablosunu kontrol edin ve sisteminizi paylaşır mısınız?

Öncelikle selam. Aylardır uğraştığım bir sorunla tekrar buradayım. Örnek vereceğim; YouTube'da veya oyun oynarken PC donuyor mouse hareket ediyor, biraz süre sonra mavi ekran veriyor hemen ardından yeniden başlatılıyor ve Boot... Yazan bir ekran geliyor. Yeniden başlattığımda Windows yükleniyor ekranında kalıyor, BIOS Boot menüsünde SSD gözükmüyor, ta ki fişi çekip onarım ekranı gelene kadar. İşlemci ve ekran kartına tüm testleri yaptım sorun gözükmedi. RAM'leri yeni aldım. SSD ise CrystalDiskInfo programında %100 sağlıkta gözüküyor. Ama sorun SSD gibi gözüküyor. Bir anda SSD ile bağlantı kesiliyormuş gibi.

Bende yaşıyorum benzer durumları. Aşağıdaki konuda detaylı olarak anlattım yaşadığım durumları.

Edit: Adata SU630 kullanıcısıyım.

Olay görüntüleyici raporlarınızı paylaşır mısınız?

SATA kablosunu kontrol edin ve sisteminizi paylaşır mısınız?
Sata kablosunu yerini değiştirdim. Eski hdd sata kablosunu denedim ama devam ediyor.
SSD'nizin modeli nedir.
Adata su630 240gb
Adata SU serisi kronik sorunlu diye biliyorum.
Çözümü yokmudur?

Paylaşacağım.
Bende yaşıyorum benzer durumları. Aşağıdaki konuda detaylı olarak anlattım yaşadığım durumları.

Edit: Adata SU630 kullanıcısıyım.
Çözdünüz mü peki ?
Nereye baktıysam kronik sorun gördüm. Bu ssd ye max 7 ay ömür biçilmiş. Ben 9 aydır kullanıyorum. Bir tavsiye üzerine eski 10 yıllık hddye sistemi yükleyip ssdyi d diski olarak kullanmayı düşünüyorum. Sorun yaşarmıyım ?

Enes hocam buyrun istediğiniz şey sanırım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı