Çözüldü Video izlerken yüksek CPU kullanımı sonrasında mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EraY Dnz

Hectopat
720P60 FPS video izlerken CPU kullanımına baktım 4GHz'ye kadar çıktı. Bilgisayarı yeni aldım. İşlemcim: Ryzen 5 3500X kullanıyorum. Normalde 3.6 GHz ama 3.7-3.8 falan çalışıyor. Sabit 3.6 değil, video izlerken oluyor. Bir de Chrome'da sayfalarda gezerken nadir oluyor. Nasıl çözümleyebilirim? Bu sorunu video izlerken oluyor. Bir de 10-12 dakika sonra veriyor, başlarda sıkıntı olmuyor. Video izlerken işlemci GHz'si 3.9-4.0 aralarında geziyor.

Çözüm
Fazla konu uzamasın. Uzadığı kadar uzadı zaten. :D

BIOS güncellemek dikkatli bir şekilde yaparsan kolay oluyor.

Tekrar mavi ekran aldığında yaz.
Sorunu 2 gün önce çözdüm. BIOS güncelledim ve Core Performance Boost kapattım. Farklı bir postta aynı işlemciye sahip olan kişi de benim yaşadığım sorunların aynısını yaşıyormuş, oradan bakıp uyguladım sorun düzeldi artık mavi ekran almıyorum. Kurtuldum sonunda.
Oyunu indirirken mavi ekran vermesini tam anlamadım ve bilmiyorum. Başka bir platform maalesef veremem.
( Kurallar gereği )

Oyun indirirkene neden mavi ekran verdiğini tam anlayamadım. Minidumplarda olanı sana söyleyeme çalışıyorum zaten.
Tekrar mavi ekran aldıysan minidump dosyanı paylaşabilirsin.
Sorunun çözüldüyse çözüldü olarak işaretle.

Oyunu indirirken mavi ekran vermesini tam anlamadım ve bilmiyorum. Başka bir platform maalesef veremem.
( Kurallar gereği )

Oyun indirirkene neden mavi ekran verdiğini tam anlayamadım. Minidumplarda olanı sana söyleyeme çalışıyorum zaten.
( Kurallar gereği )

@283156 tekrar mavi ekran verdi ekran kartı sürücüsü güncel hocam bilgisayar boştayken bir de video izlerken verdi.
( Kurallar gereği )

Size bu mesajı attıktan sonra tekrar video izledim video izlerken tekrardan mavi ekran verdi oyun oynarken falan vermiyor oyun indirirken, video izlerken, bilgisayar boştayken veriyor günde 8-9 saat oyun oynuyorum 1 kere bile mavi ekran vermiyor fakat indirme yaparken video izlerken falan veriyor.
@283156

İndirme sırası ve video izleme diyince aklıma ağ sürücü falan geliyor. Ama minidumpta ağ sürücüsü ile ilgili bir hata yok. Ekran kartı sürücüsü ile ilgili bir hata görmedim.

Birisini discord sırasında diğerini chrome kullanırken mavi ekran almışsın. "sfc /scannow" ve "DISM" rehberlerini uygulayabilirsin. Konu içerisinde var.

BIOS sürümünü güncelle.

Kaspersky veya güvenilir bir anti virüs ile sistemi tarat. Virüs bularsa temizle. Şu an bu aklıma geldi. :)

İndirme sırası ve video izleme deyince aklıma ağ sürücü falan geliyor. Ama minidumpta ağ sürücüsü ile ilgili bir hata yok. Ekran kartı sürücüsü ile ilgili bir hata görmedim.

Birisini discors sırasında diğerini Chrome kullanırken mavi ekran almışsın. "Sfc /scannow" ve "DISM" rehberlerini uygulayabilirsin. Konu içerisinde var.

BIOS sürümünü güncelle.

Kaspersky veya güvenilir bir anti virüs ile sistemi tarat. Virüs bularsa temizle. Şu an bu aklıma geldi. :)

Az önce ödev yaparken PDF dosyasına bakarken sistem boşta oluyor 4 defa daha mavi ekran verdi size şimdi minidumpları paylaşıcağım.
İndirme sırası ve video izleme diyince aklıma ağ sürücü falan geliyor. Ama minidumpta ağ sürücüsü ile ilgili bir hata yok. Ekran kartı sürücüsü ile ilgili bir hata görmedim.

Birisini discord sırasında diğerini chrome kullanırken mavi ekran almışsın. "sfc /scannow" ve "DISM" rehberlerini uygulayabilirsin. Konu içerisinde var.

BIOS sürümünü güncelle.

@283156 son 3 tane size attıktan sonra veren mavi ekran bunlar.

Geri
Yukarı