Çözüldü Video izlerken yüksek CPU kullanımı sonrasında mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EraY Dnz

Hectopat
720P60 FPS video izlerken CPU kullanımına baktım 4GHz'ye kadar çıktı. Bilgisayarı yeni aldım. İşlemcim: Ryzen 5 3500X kullanıyorum. Normalde 3.6 GHz ama 3.7-3.8 falan çalışıyor. Sabit 3.6 değil, video izlerken oluyor. Bir de Chrome'da sayfalarda gezerken nadir oluyor. Nasıl çözümleyebilirim? Bu sorunu video izlerken oluyor. Bir de 10-12 dakika sonra veriyor, başlarda sıkıntı olmuyor. Video izlerken işlemci GHz'si 3.9-4.0 aralarında geziyor.

Çözüm
Fazla konu uzamasın. Uzadığı kadar uzadı zaten. :D

BIOS güncellemek dikkatli bir şekilde yaparsan kolay oluyor.

Tekrar mavi ekran aldığında yaz.
Sorunu 2 gün önce çözdüm. BIOS güncelledim ve Core Performance Boost kapattım. Farklı bir postta aynı işlemciye sahip olan kişi de benim yaşadığım sorunların aynısını yaşıyormuş, oradan bakıp uyguladım sorun düzeldi artık mavi ekran almıyorum. Kurtuldum sonunda.

Sorunu 2 gün önce çözdüm. BIOS güncelledim ve Core Performance Boost kapattım. Farklı bir postta aynı işlemciye sahip olan kişi de benim yaşadığım sorunların aynısını yaşıyormuş, oradan bakıp uyguladım sorun düzeldi artık mavi ekran almıyorum. Kurtuldum sonunda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şöyle uzaktan uzaktan izliyordum, işlemcide bir şeyler var ama bakalım dedim. Tahmin ettiğim gibi işlemci yüzünden oldu. Çok mutlu oldum şu an :D.

Çok teşekkürler bende mutlu oldum rahat rahat kullanabiliyorum artık mavi ekran verecek mi acaba diye tedirgin olmuyorum
rahatım şu anda yardımınız için teşekkürler.

Arkadaşım ben zaten BIOS güncellemeni istemiştim. Sadece sen güncellemiyordun. :D

CPB ayarını kapatmak ise onu ben genelde en son mavi ekran sorunu çözülmez ise uygulatıyorum.

Arkadaşım bilgisayarı yeni aldığım için tedirgindim empati kurarsan anlayabilirsin zaten :D

Artık sorun gitgide sinirimi bozmaya başladı gaza gelip güncelledim korkulcak bir şey yokmuş bu da benim için ders oldu aksine güncellemek çok rahatlatıcı geldi :D

Yeni konular

Geri
Yukarı