Video MEMORY_MANAGEMENT hatası

Yldrm49

Zeptopat
Daha fazla  
Bilgisayarım MSI GS70 2PC.
  • İşlemci I4710HQ
  • Ekran kartı GTX 860M
  • RAM 8 GB
  • 120 GB SSD
  • Windows 10 64 Bit

Bilgisayar sürekli video MEMORY_MANAGEMENT internal ve VIDEO_TDR_FAILURE hatası verip resetliyor kendini. Bir türlü çözemiyorum. Bilgisayarı açabilmek için mecburen biosdan ekran kartını kapatıyorum ancak öyle açılıyor lütfen yardım 2 gündür kafayı yedim ekran kartı açık olunca birlgisayarı açamıyorum işlem yapabilmek için. bilgisayarıaçtım bu minidump dosyaları vardı umarım doğru dosyalardır. yardımcı olursanız sevinirim

Dosya Ekleri

• IMG_20210619_223101.jpg
    IMG_20210619_223101.jpg
    103,2 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20210619_223101.jpg
    IMG_20210619_223101.jpg
    103,2 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20210619_220829.jpg
    IMG_20210619_220829.jpg
    67,7 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
+DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldır ve güncel sürümü kur.

+Scannow komutu uygula.

+Memtest86 testi yap.

Sonuçları paylaşın.

+DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldır ve güncel sürümü kur.

+Scannow komutu uygula.

+Memtest86 testi yap.

Sonuçları paylaşın.
Galiba anlatamadım sürücüyü kaldırıyorum ama tekrar yükleyince aynı sürücüyü yüklüyor ve durum yine aynı oluyor sürekli mavi ekran döngüsüne giriyor başka işlem yapmama izin vermiyor. Günce sürücü yükleyemiyor çünkü msı sitesinde bu PC için win10 GTX 860m driver yok. Nıvıdıa driver sitesinden arattığım driveri ise bu driver windowaun bu sürümüyle uyumlu değil. Sürücü bulunamadı falan gibi birşeyler diyor. Doğru sürücüyü bulamadım. Sürekli 2017 sürümünü otomatik yüklüyor ve aynı hataları veriyor.
Galiba anlatamadım sürücüyü kaldırıyorum ama tekrar yükleyince aynı sürücüyü yüklüyor ve durum yine aynı oluyor sürekli mavi ekran döngüsüne giriyor başka işlem yapmama izin vermiyor. Günce sürücü yükleyemiyor çünkü msı sitesinde bu PC için win10 GTX 860m driver yok. Nıvıdıa driver sitesinden arattığım driveri ise bu driver windowaun bu sürümüyle uyumlu değil. Sürücü bulunamadı falan gibi birşeyler diyor. Doğru sürücüyü bulamadım. Sürekli 2017 sürümünü otomatik yüklüyor ve aynı hataları veriyor.
Sonunda en azından başka bir driver yüklemeyi başardım ekran kartının 2017 sürümünden daha güncel 2019 sürümünü indirip güvenli modda elle kurduktan sonra yeniden başlattım PC doru çekilde açıldı şimdi ise aygıt yöneticisinde GTX 860m grafik kartı simgesinin üzerinde ünlem işareti var ve özelliklere gelince kod 43 hatası bulunuyor. Şuan bende Windows 10 var nvıdıa driver sitesinden GTX 860m driverı arattığımda çıkan en güncel sürücüyü indiriyorum fakat oda sürücü windowsun bu sürümüyle uyumlu değil. Sürücüyü bulamadı gibi birşeyler diyor. Ne yapmalıyım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı