Video Scheduler Internal Eror Hatası

mustafaa052

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarda oyun oynarken ya da internette gezinirken bazen video schedule internal eror hatası alıyorum. Bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı yeniden başlatılması gerekiyor gibi yazılar yazıyor. Sebebi nedir acaba ? Teknik servise götürmeyi düşünüyorum ama götürmeden halledebileceğim bir yol var mı acaba, yardımcı olursanız sevinirim. Hayırlı günler. :)

????????? :/

Ethernet sürücünü güncelle, Realtek sürücülerini güncelle, Chipset sürücünü güncelle, BlueStacks kaldır, Malwarebyte ile sistemi tarat.
DDU rehberine göre yeşilleri uygula ve sitelerinden GPU sürücülerini indirip yükleyin.
http://download.gigabyte.asia/FileList/BIOS/mb_bios_g1.sniper-b5_f9.zip
Bios'u güncelle.

Çok teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla dediklerinizi uygulayacağım inşallah. :)

Çok teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla dediklerinizi uygulayacağım inşallah. :)

Yalnız gönderdiğiniz klasörü indirdim karşıma ekrandaki görüntü çıktı. Onunla bir işim varmı ? Uygulama yazana tıkladıgımdada hata alıyorum. Ayrıca DDU'yu nerden indireceğimi ve nasıl kullanacağımı hiç bilmiyorum çok karışık. Daha öncede birisi önermişti sanırım kafam karışmıştı. :)

Ethernet sürücünü güncelle, Realtek sürücülerini güncelle, Chipset sürücünü güncelle, BlueStacks kaldır, Malwarebyte ile sistemi tarat.
DDU rehberine göre yeşilleri uygula ve sitelerinden GPU sürücülerini indirip yükleyin.
http://download.gigabyte.asia/FileList/BIOS/mb_bios_g1.sniper-b5_f9.zip
Bios'u güncelle.

Malwarebyteden tarattım bunlar cıktı.

Dosya Ekleri

• 11111111111111111.PNG
    11111111111111111.PNG
    19,2 KB · Görüntüleme: 433
  • 1221221121212.PNG
    1221221121212.PNG
    4,9 KB · Görüntüleme: 370
  • malwa.PNG
    malwa.PNG
    16,1 KB · Görüntüleme: 341
Yalnız gönderdiğiniz klasörü indirdim karşıma ekrandaki görüntü çıktı. Onunla bir işim var mı ? Uygulama yazana tıkladıgımdada hata alıyorum.
Bips öyle güncellenmez. Gigabyte bios güncelleme rehberimizi okuyun eğer bilmiyorsanız bilene yaptırın riskli bir iştir.
Ayrıca DDU'yu nerden indireceğimi ve nasıl kullanacağımı hiç bilmiyorum çok karışık.
Öğrenin nereden indireceğinizi öğrenin diye zaten rehber yaptık. Yazılanları okursanız anlarsınız.

Asus araçlarını kaldırın, Logitech sürücülerini ve donanımlarını kaldırın kullanmayın.
DDU rehberine göre anlatımı uygulayıp güncel GPU sürücülerinizi güncelleyin.
Isınma sorunu var mı kontrol edin var ise donanımsal bakım yaptırın.

Asus araçlarını kaldırın, Logitech sürücülerini ve donanımlarını kaldırın kullanmayın.
DDU rehberine göre anlatımı uygulayıp güncel GPU sürücülerinizi güncelleyin.
Isınma sorunu var mı kontrol edin var ise donanımsal bakım yaptırın.
Neredeyse bir gün hiç sorun çıkarmamıştı ama an itibari ile yeniden aynı hatayı aldım. Gerekmeyen asus araçlarını kaldırdım, logitech programlarını kaldırdım ve DDU rehberini aynen uygulayıp Nvidia ve Intel sürücülerini yenilemiştim. Son hata bir önceki ile aynı mı? Aynı değilse ne yapmam gerekiyor? Minidump.rar

Neredeyse bir gün hiç sorun çıkarmamıştı ama an itibari ile yeniden aynı hatayı aldım. Gerekmeyen asus araçlarını kaldırdım, logitech programlarını kaldırdım ve DDU rehberini aynen uygulayıp Nvidia ve Intel sürücülerini yenilemiştim. Son hata bir önceki ile aynı mı? Aynı değilse ne yapmam gerekiyor? Minidump.rar
Eğer sorun önceki ile aynıysa, format atmak çözüm sağlar mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı