''Video Sinyali Yok, Uyku Moduna Geçiyor'' Hatası

akirasenp

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. HDMI çıkışlı ekran kartım, VGA monitörüm var, aktif dönüştürücü ile kullanıyordum ekran kartımı, 3 gün önce bilgisayarıma yeni RAM ekledim ve tekrar kasayı kapatıp çalıştırmak istediğimde video sinyali yok, uyku moduna geçiyor yazısı ile karşılaştım. VGA kablosunu dönüştürücüden çıkarıp anakarta taktım fakat yine aynı hatayı aldım. RAM tam oturmadı mı acaba deyip tekrardan taktım emin oldum, işlemciyi kontrol ettim, ekran kartını söküp taktım bir sıkıntı yoktu. Tekrardan dönüştürücüyü ekran kartına taktım fakat düzelmedi. Bu sefer dönüştürücüyü çıkarıp VGA'yı anakarta bağladım ekran geldi. RAM'de 12 GB olarak gözüküyordu yani PC RAM'i kabul etmişti. Aygıt yöneticisine bakıyorum, CPU-Z'den kontrol ediyorum ekran kartı görünüyordu ama VGA'yı dönüştürücü ile ekran kartına bağladığımda görüntü gelmiyordu, video sinyali yok yazısı çıkıyordu. Ben de erkan kartında sorun olmadığı kanaatine varıp dönüştürücüyü bugün değişim talep edip iade ettim. Size sorum şu, aygıt yöneticisinde ve birkaç programda ekran kartı görünüyorsa ama kabloyu bağlayınca görüntü gelmiyorsa bu dönüştürücüde sıkıntı olduğunu gösterir şeklindeki düşüncem doğru mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı