Çözüldü Video Yapımı için Hangi MacBook?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

badad

Kilopat
Arkadaşlar merhaba,

Kısa film ve tasarım yarışmalarına katılmak isteyen bir arkadaşım MacBook almayı düşünüyor fakat kararsız. 13 inç olan modellerden birini almayı düşünüyor fakat ekran kartı konusunda kararsız.

1. Intel Iris Graphics ile yapmak istediklerini yapabilir mi?
  2. Yapabilirse hangi modeli önerirsiniz?
  3. MacBook yerine Windowslu bir notebook alsa neler farklı olur?

"Bu işin bilgisayarı Mac" önerisi gelmiş kendisine. Sizce bu bir neden mi? Çünkü bana saçma geldi. Adobe CC'yi ayda 35 TL'ye alıp hem Premiere Pro hem de diğer araçları kullanmak daha mantıklı geliyor ama Mac'in adı yeter gibi bir düşünce içerisinde arkadaşım. Benim gibi ayrıca masaüstü kullanmadığı ve oyun oynamadığı için işini görebilecek ve sade tasarımlı ve Full HD ekranlı bir cihaz arıyor. Hangi notebook işini görebilir?

Sadece bu işlerde kullanacaksa mac alması çok saçma. Zaten mac'e niye o kadar para veriliyor ki anlamıyorum. Özellik olarak 6gb ram, i5 işlemci, 2gb nvidia ekran kartlı bir windows işletim sistemli bilgisayar düşünebilir. Marka olarak msi, asus olabilir. Ama şuan mobilden yazdığım için link veremiyorum kusura bakmayın.

Ben yeni nesilin 15"', 2.3 GHz'lik modeli aldım, ve de tek söylemek istediğim Iris Pro günlük işlerime çok kolayca yetiyor. Bir haftalık kullanım sürecinde toplam 1 kez harici ekran kartını devreye soktuğunu gördüm. Oyun oynamayacaksan bence hiç düşünmeden Mac dünyasına geçiş yap, ve de Windows'u unut...

Cevaplarınız için teşekkürler. 13 inç 4 GB RAM'li model bugün ABD'den alındı 1100 dolara 150 dolar App Store hediye çekiyle birlikte.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı