VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR mavi ekran hatası

DdmGlsn

Femtopat
Daha fazla  
ASUS X550V bilgisayarımda Windows 10 işletim sistemi kullanmaktayım. Ekran kartı olarak NVIDIA GTX 950M ekran kartı kullanıyorum. Yaklaşık 7 aydır NVIDIA'nın devreye girdiği programlarda bilgisayar bir süre çalıştıktan sonra VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR mavi ekran hatası alıyorum. Durumla ilgili çözüm olarak yazılım güncellemelerimi kontrol ettim, NVIDIA için en son güncellemeyi de denedim, bulabildiğim eski sürümü de denedim fakat bir sonuca ulaşamadım. Bu sürücüleri denerken kimi zaman Power state failure mavi ekran hatası aldım.
Bilgisayarımda ilk mavi ekran hatasını aldığımda(yaklaşık 7 ay önce) Siemens NX ve Ansys programlarını aynı anda kullanıyordum.
Ekran kartımla yaşadığım ilk sorun yaklaşık 2 yıl önce The Sims 4 oynarken gerçekleşmişti. Yükleme ekranında ekran bembeyaz olmuştu. Oyunun sesi geliyordu ama görüntü beyazdı. Bilgisayarı tekrar kapatıp açtığımda da NVIDIA devre dışı görünüyordu. Sims dışında başka bir oyunda problem olmadığı için çok dikkate almamıştım.
Şu anda Stardew Valley, House Flipper oyunlarını bir süre oynadıktan sonra VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR hatası almaya devam ediyorum. Ayrıca Zoom uygulamasında ekran paylaşımı yaptığımda da yine aynı mavi ekran hatasını alıyorum.

Problemin donanımsal ya da yazılımsal kaynaklı olduğunu anlayabilir miyim?
Bu problemi önceden yaşayıp çözeniniz var mı? Önerebileceğiniz çözümler nelerdir?

Kullandığınızın program yerine Intel Support asistant programını kullanın. Bu tür programlar bilgisayara farklı, desteklenmeyen, eski sürüm sürücü kurabiliyorlar.
Intel Support kullanmıştım zaten ama güncellenmesi gereken bir sürücü olduğu gözükmüyordu. Daha doğrusu tüm sürücülerimi güncel gösteriyordu. Şu anda aygıt yöneticisinden kontrol ettiğim sürücülerin hepsi en günceli gibi görünüyor ama haklısınız, bu tip programlar sürücüleri kendi depolamalarından çektikleri için her zaman en günceli yüklemiyorlar.

Intel Support kullanmıştım zaten ama güncellenmesi gereken bir sürücü olduğu gözükmüyordu. Daha doğrusu tüm sürücülerimi güncel gösteriyordu. Şu anda aygıt yöneticisinden kontrol ettiğim sürücülerin hepsi en günceli gibi görünüyor ama haklısınız, bu tip programlar sürücüleri kendi depolamalarından çektikleri için her zaman en günceli yüklemiyorlar.

Şu anlık kaldırın bence. Tekrar mavi ekran aldığınızda minidump dosyası paylaşırsınız. Konuyu takipteyim.

O sürücü yükleme uygulamalarını kullanmayın. Ekran kartı sorunu anlaşılan hala devam ediyor.
O denetleyici eski bir denetleyici zaten, neden güncelleme yaptınız ki?
Açıkçası bilgisayar donanımları ve sürücüleri hakkında çok kapsamlı bir bilgim yok. 2016'dan beri kullandığım bilgisayarımda 2009 tarihli bir sürücünün bir problem oluşturabileceğini düşündüm.
Sürücü yükleme programları konusunda haklısınız ama bu problemle uzun süredir uğraşıyorum, bir de bunu denemek istedim belki çözüm olabilir diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı