Oyunlarda Windows10 video_dxgkrnl_fatal_error mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

ugandaplay

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Windows 10 MSI GE62VR Apache Pro laptopum var ağır oyunlarda son zamanlarda.
Video_dxgkrnl_fatal_error mavi ekran hatasını alıyorum.
Normal kullanımda olmuyor ve bazı oyunlarda oluyor.

Yaptıklarım: Windows 10 sürümünü değiştirmek (Home'den almıştım hatayı Pro'ya geçtim hata almıyordum ancak sonradan almaya başladım ), ekran kartı driverını kaldırıp temız yuklemek, oyunları baştan yuklemek. Hiçbiri işe yaramadı.

i7 6700HQ.
GTX1060 3GB DDR5.
16 GB DDR4 RAM.
Intel HD Graphics 530.

Minidump dosyaları yukarıdakı linktedir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı yüzüne mavi ekran alıyorsun. Ekran kartının bozulmuş olabilir. Darbe veya zarar gördü mü?

Şarj aleti orijinal mı? Batarya olarak bir sıkıntısı var mı? Çünkü ekran kartına yetersiz güç giderse bu tarz mavi ekranlar verebilir.

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile sil. Sonra aşağıya bıraktığım sürücüyü kur.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

USB portu olarak sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın.

Ekran kartı yüzüne mavi ekran alıyorsun. Ekran kartının bozulmuş olabilir. Darbe veya zarar gördü mü?

Şarj aleti orijinal mı? Batarya olarak bir sıkıntısı var mı? Çünkü ekran kartına yetersiz güç giderse bu tarz mavi ekranlar verebilir.

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile sil. Sonra aşağıya bıraktığım sürücüyü kur.

"Sfc /scannow" rehberini uygula.

USB portu olarak sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın.

Ekran kartı chipset arızalı dedi tamirci 600TL istedi ancak sökeriz chipset bacaklrı hasarlıysa yapcak bir şey yok çöp olur dedi ben de yapmayalım dedim, bu haliyle GTAV LoL CS:GO falan oynatıyor ağır oyunlarda ısınınca mavi ekran veriyor nasıl yaptıracağım sizce nasıl olur bu durum?

Ekran kartı arızalı olabilir.

Ekran kartı sürücünü güncellemediysen güncellemelisin. Belki işe yarar.

Başka mavi ekran aldıysan minidump dosyasını paylaş.

Başka mavi ekran aldıysan minidump dosyasını paylci.

Başka mavi ekran aldıysan minidump dosyasını paylaş.

Cihaz şu an tamirde ama güvenemediğim için yaptırmayacağım daha önce driver güncelle e falan hepsini denedim belli oldu driver kaynaklı değilmiş teşekkürler yorumlarınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı