Çözüldü VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Süleyman Sina

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, yeni aldığım bilgisayarımda mavi ekran hatası aldım. Durdurma kodu: VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR. Olay görüntüleyicisine baktığımda Kernel Power (41) sorunu olduğunu gördüm. Bilgisayarı alalı 1 ay olmadı iade etmemi tavsiye eder misiniz? Bu sorunu şarjım dolduğu için adaptörü bilgisayardan çıkardığım zaman yaşadım. Bunu tetikleyen başka olaylar da varmış. Windows 11'in şarj azaldı bildiriminin etkisiz olması sebebiyle birkaç kez bilgisayarı şarja takmayı unuttum ve kapandıktan sonra şarja takıp tekrar çalıştırmıştım. Bahsettiğim neden bu sorunu yaratmış olabilir mi? Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Minidump dosyam burada: minidump.zip

Sistem özelliklerim:
İşlemci 11th gen Intel(r) Core(tm) i7-11800h @ 2.30GHz 2.30 GHz.
Takılı RAM 16,0 GB (kullanılabilir: 15,8 GB)
Sistem türü 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci.
Edisyon Windows 11 Home Single Language.
Sürüm 21h2.
Ekran Kartı Nvidia Geforce RTX 3050
Yüklenme tarihi ‎3.‎11.‎2021

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-11-23 002429.png
    Ekran görüntüsü 2021-11-23 002429.png
    8,4 KB · Görüntüleme: 39
  • Ekran görüntüsü 2021-11-23 002452.png
    Ekran görüntüsü 2021-11-23 002452.png
    14,9 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Çözüm
Yine aynı hata. Normalde DDU ile sürücü silinir, WHQL ibareli bir sürücü yüklenir sorun çözülür. Donanımsal olma ihtimali de var demiştik. Başka seçenek de kalmadı, çözüm yolu da kalmadı.

OC falan yapıyor musun? Afterburner tarzı programlarla, ekran kartının ayarlarıyla oynuyor musun?
Hayır hocam hiçbir şey yapmadım. Sadece bilgisayarın modları var oyun modu ofis modu diye onları değiştiriyorum. Hatta ilk verdiklerinde mağazada kurdum sürücüleri. Temiz kurulum yaptım. Birkaç ay sonra oyunlarda grafik hatası vermeye başladı. Kısa süreli elektrik kesintileri oldu sonra da bugün mavi ekran verdi. Sanırım yine değişime gidecek...

Hayır hocam hiçbir şey yapmadım. Hatta ilk verdiklerinde mağazada kurdum sürücüleri. Temiz kurulum yaptım. Birkaç ay sonra oyunlarda grafik hatası vermeye başladı. Kısa süreli elektrik kesintileri oldu sonra da bugün mavi ekran verdi. Sanırım yine değişime gidecek...
Elektrik kesintilerinden sonra, PSU'nun arkasındaki I/O anahtarını kapatmıyorsan veya fişini çekmiyorsan, aniden gelen elektrik, PSU kaliteli değilse parçalarına hasar verebilir.

Elektrik kesintilerinden sonra, PSU'nun arkasındaki I/O anahtarını kapatmıyorsan veya fişini çekmiyorsan, aniden gelen elektrik, PSU kaliteli değilse parçalarına hasar verebilir.
Şey hocam benim pc laptop o yüzden bilemiyorum PSU kaliteli mi değil mi. Monster Abra A7 11.4.1 kullanıyorum. Daha doğrusu kullanamadım bir türlü. :D minidump dosyası sizin dediğiniz gibi yine aynıysa ben yine değiştirmeye gideceğim bu bilgisayarı.

Şey hocam benim pc laptop o yüzden bilemiyorum PSU kaliteli mi değil mi. Monster Abra A7 11.4.1 kullanıyorum. Daha doğrusu kullanamadım bir türlü. :D minidump dosyası sizin dediğiniz gibi yine aynıysa ben yine değiştirmeye gideceğim bu bilgisayarı.
Haa pardon laptopmuş özür dilerim.
Monster'ın iyi olmadığını duymuştum. Ona döktüğün paraya keşke MSI, Acer falan alsaydın.

Haa pardon laptopmuş özür dilerim.
Monster'ın iyi olmadığını duymuştum. Ona döktüğün paraya keşke MSI, Acer falan alsaydın.
Ben de böyle olacağını bilemedim. Monster'ın fiyatları daha uygun geldi nedense. Özellikleri de kötü değil hani ama işte uyum sorunu var sanırım. Ben teşekkür ederim cevap verdiğiniz, zaman ayırdığınız için.

Ben de böyle olacağını bilemedim. Monster'ın fiyatları daha uygun geldi nedense. Özellikleri de kötü değil hani ama işte uyum sorunu var sanırım. Ben teşekkür ederim cevap verdiğiniz, zaman ayırdığınız için.
Rica ederim. Casper ve Monster önermiyorlar, onların yerine farklı markalara yönelebilirsin. ASUS garantide sorun yapıyormuş mesela, ben olsam Acer alırdım, MSI alırdım...

Yeni konular

Geri
Yukarı