VIDEO_TDR_FAILURE(116) mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Serkan Şimşek

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba;

Ryzen 3200G işlemci ile sürekli mavi ekran hatası alıyorum, bu konuda bilgisi olan arkadaşlar minidump dosyasını inceledikden sonra yardımcı olabilir mi?

Ufak çaplı inceleme sonucu böyle bir içerik buldum daha bilgili arkadaşlar zaten ne olduğunu bilirler.

Module_name: Hardware.

Image_name: Hardware_ram.

Sevgili dostum dosyanı analiz ettim. 3 tanesi RAM bellek kaynaklı olmuş, 20 civarı hata bulunmuş. MemTest86 ile RAM testi var.

2 tanesi de AMD ekran kartı sürücüsü kaynaklı. Eski sürücüyü kaldıralım ve güncelleyelim.

Sevgili dostum dosyanı analiz ettim. 3 tanesi RAM bellek kaynaklı olmuş, 20 civarı hata bulunmuş. Memtest86 ile RAM testi var.

2 tanesi de AMD ekran kartı sürücüsü kaynaklı. Eski sürücüyü kaldıralım ve güncelleyelim.

Yorum için teşekkür ediyorum.
Şu an iş yerindeyim aksam eve gidince test yapip geri donus sağlarım ekran kartibdriverim eski olduğunu biliyorum en optimum bunu kesfettim diye kullanıyorum onu da guncellerim test raporlarini paylasirim.
merhabalar kusura bakmayın is yoğunluğundan anca firsat bulabildim.
Test sonucu asagidaki gibidir. Herhangi bir hata vermeden testi tamamladı

Resim eklenmemis duzeltme.
Ek bilgi daha onceden Ryzen 2200G APU kullaniyordum yine bu hatayi aliyordum surekli butun parcalari garantiyr yolladim HDD hariç.
Islemci entegre GPU arizi cikti degistrdim 3200G aldm yine ayni problem yine mi islemci kaynakli acaba.

Dosya Ekleri

• IMG_20210326_210228.jpg
    IMG_20210326_210228.jpg
    81,5 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
Beta BIOS kullanıyorsunuz. Beta sürümde CPU için iyileştirmeler yapıldığı belirtilse de pek güven olmaz. Beta olmayan sürüme indirin BIOS'u.

Tedekkurler yarin bunuda guncelleyip tekrar test ederip donus saglarim.
Msi B450 tomahawk
Ryzen 3200g
Corsair lpx 2x4gb 3000mhz
Corsair vs650 psu
1tb 7200rpm hdd
Sistem bilgilerimide yaziyim hdd kaynakli bir sorun olabilirmi siye hdd tune ilede test ettim oda sorunsuz

Yeni konular

Geri
Yukarı