Çözüldü VIDEO_TDR_FAILURE (amdkmdag.sys) Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Adaranos

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kastamonu
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 1.5 ay önce topladığım sistemimden ilk topladığım günden beri mavi ekran ve VIDEO_TDR_FAILURE - amdkmdag.sys hataları alıyorum. Tekrardan format attım düzelmedi, DDU ile sürücüleri kaldırıp tekrardan yükledim düzelmedi, güç yönetimini değiştirdim, BIOS'dan PSI-E versiyonunu değiştirdim, yonga seti sürücülerini silip yükledim ve akla gelebilecek neredeyse her şeyi yapmama rağmen hala düzelmedi.

Sistemde orijinal ve lisanslı Windows 10 Pro Sürüm 2004 derleme 19041.450 yüklü yani en güncel Windows yüklü.
Anakartın BIOS sürümü son sürüm (versiyon: H.72). Ayrıca AMD'nin kendi sitesinden indirdiğim yonga seti ve grafik sürücülerini kullanıyorum. Anlayacağınız her şeyim güncel.

Fakat şöyle kısa yollu bir çözüm buldum, Regedit'ten Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers konumuna gittim ve TdrDdiDelay'ı ondalık 60, TdrDelay'ı ondalık 60 ve TdrLevel'i onaltılık 1 yaptım. (Bunları 32-bit DWORD değerinde yazdım)
Fakat bu yaptıklarım normalde 15-20 dakikada bir gerçekleşen mavi ekranları 1.5 saate bir olacak şekilde geciktirmekten başka bir işe yaramadı. Yani sorunu çözmedi

Sistem donanımları:
Amd Ryzen 5 3600 | İşlemci
MSI B450 Gaming Plus Max | Anakart
Amd Radeon RX 5600 XT - Gigabyte Gaming OC 6GB | Ekran Kartı
2 tane G.Skill 8GB DDR4 3000Mhz | Bellek (top. 16GB)
Thermaltake Litepower 650W | Güç Kaynağı
120GB HyperX Fury 3D ve 1TB Seagate Barracuda | Depolama

CCleaner kullandığımdan dolayı eski Minidump dosyaları maalesef ki elimde yok. 18.08.20'den 19.08.20'ye kadar olan 3 Minidump dosyası var elimde. Eğer sorunum devam ederse zaten gelecekte oluşacak diğer Minidump dosyalarını da yükleyeceğim.

MINIDUMP DOSYALARI: Minidump.rar

Tüm çözüm önerilerine açığım ve şimdiden herkese çok teşekkür ederim

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (15).png
    Ekran Görüntüsü (15).png
    63,3 KB · Görüntüleme: 561
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tekrarlarsa hala dediğim gibi yapılmamış yaparsınız:
Nasıl çözdünüz sistemimiz neredeyse aynı ben de mavi ekran alıyorum. Yardımcı olur musunuz?
Konuyu okursanız görebilirsiniz. Kendi konunuzu açıp sorunuzu sorun.

Geri
Yukarı