Çözüldü VIDEO_TDR_FAILURE hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

erkek adam

Hectopat
Günlerdir oyun oynarken veya sisteme hafif yük bindirecek bir şey yaptığımda, birden ekranım kararıyor ve öyle kalıyor. Yeniden başlattığımda her şey normale dönüyor ama tekrar bu hatayı alıyorum. Bilen biri yardımcı olabilir mi yoksa bu bilgisayarı camdan atacağım 😟 bir sürü foruma bakıp video izledim ama sorunun çözümü yok en azından bende yok. İnşallah donanımsal değildir 😬

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    60,9 KB · Görüntüleme: 34
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    97,3 KB · Görüntüleme: 32
Çözüm
Sanmıyorum ama olabilir.

Dediğim gibi siz sürücüleri kaldırıp kurun ve birkaç gün sonra hata alıp almadığınızı bildirin.

Sonunda hatadan kurtuldum, sorunum düzeldi. Dün ve bugün bir sürü işlem yapıp oyun oynamama rağmen hiçbir hatayla karşılaşmadım. Sorunun bir YouTube videosunun yorum kısmından çözdüm.
Üstelik çok da basitmiş, komut istemini yönetici olarak çalıştırıp "powercfg.exe /hibernate off" yazınca düzeldi. Konu kilitlenebilir.

Ayrıca yardımcı olan panzer arkadaşa da teşekkürler 🙂
Öncelikle dosyaları paylaşın.

Maalesef hiç DMP dosyası yok
Öncelikle dosyaları paylaşın.

İsterseniz sistem özelliklerimi falan yazabilirim

Son düzenleme:
Maalesef hiç DMP dosyası yok.
CCleaner tarzı uygulamaları ve AV programınızı devre dışı bırakın dump oluşmasını engelleyen bir yazılım varsa onu da devre dışı bırakın.
Dump oluşmadan yardımcı olamam.

1620163898811.png

Sadece koddan yola çıkarak sorunun -belki- ekran kartında/sürücüde olduğunu söyleyebilirim sadece.

DDU ile ekran kartı sürücülerinizi kaldırın ve en güncel sürümü kurun.

Daha sonra sorunun devam edip etmediğini bildirin.

CCleaner tarzı uygulamaları ve av programınızı devre dışı bırakın dump oluşmasını engelleyen bir yazılım varsa onu da devre dışı bırakın.
Dump oluşmadan yardımcı olamam.

Eki Görüntüle 1007683

Sadece koddan yola çıkarak sorunun -belki- ekran kartında/sürücüde olduğunu söyleyebilirim sadece.

DDU ile ekran kartı sürücülerinizi kaldırın ve en güncel sürümü kurun.

Daha sonra sorunun devam edip etmediğini bildirin.

CCleaner'ı dediğiniz gibi devre dışı bıraktım. Yardımınız içi teşekkürler, sorun devam ederse size yazarım. Bu arada bende ekran kartından dolayı olabileceğini düşünmüştüm, ama geçenlerde BIOS güncelledim ve normalinden erken bitti yani %100 değil de %90 gibi işlem tamamlandı. Bu hatanın BIOS'la ilgisi var mıdır?

Sanmıyorum ama olabilir.

Dediğim gibi siz sürücüleri kaldırıp kurun ve birkaç gün sonra hata alıp almadığınızı bildirin.

Sonunda hatadan kurtuldum, sorunum düzeldi. Dün ve bugün bir sürü işlem yapıp oyun oynamama rağmen hiçbir hatayla karşılaşmadım. Sorunun bir YouTube videosunun yorum kısmından çözdüm.
Üstelik çok da basitmiş, komut istemini yönetici olarak çalıştırıp "powercfg.exe /hibernate off" yazınca düzeldi. Konu kilitlenebilir.

Ayrıca yardımcı olan panzer arkadaşa da teşekkürler 🙂

Dosya Ekleri

• resim_2021-05-06_200357.png
    resim_2021-05-06_200357.png
    111,4 KB · Görüntüleme: 25
Çözüm

Geri
Yukarı