Videoda Objektifin Önemi Nedir? (DSLR)

Daha fazla  
Meslek
Girişimci
Herkese merhaba, radyo televizyon öğrencisiyim bu yüzden videolarla oldukça fazla ilgileniyorum. Nikon D5100 18-55mm kit lens kullanıyorum. Nikon 18-55mm objektif takılı iken çektiğim videolarda noise (kumlanma) haddinden fazla olur iken arkadaşımın Tamron 70-300 objektifini kendi makineme takarak video çektiğimde oldukça net ve pürüzsüz bir görüntü elde edebildim.
Burada sormak istediğim soru benim objektifimde mi sorun var yoksa gerçekten objektifin görüntü (video) kalitesine etkisi var mı?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim :utanç:

Son düzenleyen: Moderatör:
noıse'nin len le yakından uzaktan hiçbir alakası yoktu. Noıse kullanılan ISO aralığının fazla olmasından ve makinenizin de düşük ışık koşullarında başarısız kaldığından kaynaklı.İlk hatayı Nikon alarak zaten yapmışsınız,tüm özellikleriyle Canon un yanına yaklaşamayan bir marka.Lenslerin videolardaki önemi hızlı bir servo motora sahip olmalı ki hızlı odaklanma yapabilsin ve yüksek diyafram açıklığına sahip olmalı f/1.2-1.4-1.8 gibi,buda düşük ışıklarda daha yüksek performansta çalışa bilmesi için...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı