Videodaki elektrik jeneratörü gerçek midir?

Geçmiş mesajlarınızda "evet, yapılabilir." yazıyor. Sürekli aynı şeyi anlatıyorsunuz. Videodaki motorun nasıl döndüğünü de bilimsel olarak açıklar mısınız?

@OmrFrka

Geçmişteki mesajlara bakıp geri geliyorsan bence biraz daha oku mesajları yakında anlamaya başlarsınız hocam.

Bunu biliyorum zaten. Suyun potansiyel kuvvetini kullanmadan nasıl çeviriyorsunuz onu anlatın diyorum...

Hayır videoda mıknatıslarla nasıl dönüyor?

Mıknatısla dönmüyor,döndürmüyor zaten, geçmişteki mesajlarda söylendi bu, siz halen daha anlamamışsınız:)veya dalga geçiyorsunuz, neyse iyi akşamlar size.

Son düzenleme:
Geçmişteki mesajlara bakıp geri geliyorsan bence biraz daha oku mesajları yakında anlamaya başlarsınız hocam
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tek video. Mıknatıslar rüyalarınız dışında kendini döndüremiyor. Üzgünüm hocam bu gerçeği anlattığım için.
Eki Görüntüle 1793356

Bing'e sordum ve üstteki mesajı yazdı kaynakçasını altta belirtiyorum

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Kaynakçanızda bile mümkün olmadığını basit örneklerle ifade edilmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlgi çekici görünebilir ama yıllardır olan bir saçmalık bunlar. İnsanları kandırma ve ilgi çekme amaçlı, çeşitli hilelerle yıllardır devam eden bir süreç bu. "Vay be görüyon mu bedava elektrik var ama kullandırmıyorlar bize yeenim" diyeceklere de malzeme çıkıyor yan ürün olarak sadece. Enerji yoktan var olmuyor. Şu anda sadece şekil değiştirerek enerjiyi kullanıyoruz.

Tek video. Mıknatıslar rüyalarınız dışında kendini döndüremiyor. Üzgünüm hocam bu gerçeği anlattığım için.

Kaynakçanızda bile mümkün olmadığını basit örneklerle ifade edilmiş.

Videodaki bahsedilen indüksiyon motoru mıknatası ile dönüyor olarak göstermen ayrı komik, ikisi birbirinden farklı şeyler:)haklısınız aynen, ikisi birbirinin tam tersi motorlar birisi mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviriyor diğeri ise elektrik enerjisini mekanik enerjiye çeviriyor, etiketleyip cevap yazmayın mümkünse, inatla bildiğinizi sandığınız şeyi araştırma yaparak soruşturun, faraday yasasından başlayabilirsin
AC Motor: What Is It? How Does It Work? Types & Uses

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı