Videolara dahili alt yazı eklemek

Can_1337

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD R7 7700X /W NOCTUA NH-U12S CHROMAX BLACK
GPU: ASUS TUF RTX 4070 Ti OC
MB: ASUS TUF B650-PLUS WIFI
RAM: CORSAIR VENGEANCE 6000Mhz CL30 32G
CASE: PHANTEKS ECLIPSE P400A
PSU: SEASONIC GX-750 750W 80+GOLD
M.2: SAMSUNG 990 PRO 1TB PCI-E 4.0
M.2: SAMSUNG 970 EVO PLUS 500GB
M.2: KIOXIA EXCERIA G2 1TB
SSD: WD GREEN 1TB
HDD: SEAGATE BC. 3TB (2+1)
Meslek
Graphic Designer
İnternette araştırdığımda (muhtemelen yanlış araştırıyorum) altyazıyı Premier benzeri programlarla videoya gömme şeklinde gösteriyorlar. Fakat internet üzerinden bir film indirdiğimde dosyanın içersinde SRT dosyası bulunmamasına rağmen medya oynatıcısına sağ tıklayıp altyazı seçeneklerinde İngilizce vb altyazı seçenekleri oluyor. Yani SRT dosyası ile MP4 veya avi tek bir dosya halinde ikisi bir arada oluyor. HEVC formatı gibi şeyler yazıyordu yabancı kaynaklarda ama tam anlayamadım nasıl yapacağımı hangi yazılımı kullanacağı mı? Konuda bilgili biri beni aydınlatabilirse çok müteşekkir olurum. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, MKV dosya türü içerisinde ses, altyazı gibi birden çok dosyayı tutabilen bir türdür. Bahsettiğiniz olayı yüksek ihtimalle MKV dosyası ile yaşadınız. Bu yöntemle altyazı video içerisine gömük değildir. MKVToolNix ile bu şekilde video hazırlayabilirsiniz.

Merhaba, MKV dosya türü içerisinde ses, altyazı gibi birden çok dosyayı tutabilen bir türdür. Bahsettiğiniz olayı yüksek ihtimalle MKV dosyası ile yaşadınız. Bu yöntemle altyazı video içerisine gömük değildir. MKVToolNix ile bu şekilde video hazırlayabilirsiniz.
Evet dediğiniz gibiymiş siz söyleyince farkettim MKV uzantılıymış bilgi için teşekkürler deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı