Videolara uygun müziği bulmak

Daha fazla  
Merhaba. Ben video editörlüğü yapıyorum ama videolara tam istediğim gibi müzikler bulamıyorum. Bu yönümü nasıl geliştirebilirim? Önerdiğiniz kurs vb. varsa yazabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapılan profesyonel montajları, projeleri izleyip geliştirebilirsin kendini. Yapay zeka gibi sürekli bilgi toplaman gerekiyor, hangi müziği nerde kullanmışlar vs diye. Bir de müzik repertuarını genişletmen gerekiyor eğer az müzik dinleyen biriysen. Bulduğun, keşfettiğin müzikleri de not et mesela "bunu gerilimli kısımlarda, bunu komik kısımlarda kullanırım" diye. Bol bol üretmen gerekiyor. En iyisini yapmana gerek yok, ortalama bir şeyler yapa yapa zaten gelişeceksin, önemli olan zihninin müzikleri videolara entegre etmek için bol bol pratik yapması ve bunu motor fonksiyon haline getirmesi. Umarım anlatabilmişimdir.

Videonun türüne göre kafanızda otomatikman hangi müziği kullanacağınız canlanmalı, buda zamanla olacak birşey.
Canlanıyor ama uygun müziği bulamıyorum internete kendimi net ifade edemiyorum istediğim gibi bir müzik bulamıyorum.
Yapılan profesyonel montajları, projeleri izleyip geliştirebilirsin kendini. Yapay zeka gibi sürekli bilgi toplaman gerekiyor, hangi müziği nerde kullanmışlar vs diye. Bir de müzik repertuarını genişletmen gerekiyor eğer az müzik dinleyen biriysen. Bulduğun, keşfettiğin müzikleri de not et mesela "bunu gerilimli kısımlarda, bunu komik kısımlarda kullanırım" diye. Bol bol üretmen gerekiyor. En iyisini yapmana gerek yok, ortalama bir şeyler yapa yapa zaten gelişeceksin, önemli olan zihninin müzikleri videolara entegre etmek için bol bol pratik yapması ve bunu motor fonksiyon haline getirmesi. Umarım anlatabilmişimdir.
Çok iyi anladım hocam aktif olarak müzik dinleyen biriyim ama dinlediğim müzikler videolar için çok uygun olmuyor film ve montaj izlememi arttırmam lazım kesinlikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı