Videolarda ekran anlık gidip geliyor

vortex01

Centipat
Daha fazla  
RAM
Kingston 3200 MHz 2x8 GB
SSD veya HDD modeli
Adata Legend 500 GB
Ekran kartı
Asus Dual RTX 4070
Anakart
Asus b660m-e
İşlemci
İ5 12400f
Yaklaşık 2 ay önce Gaming.gen hazır sistem aldım. Ancak aldığımdan beri videolarda ekran gidip geliyor. Sorunun Chrome'dan kaynaklı olduğunu düşündüm. Ancak birkaç güncelleme almasına rağmen sorun geçmedi. Sadece IMDb'de değil başka sitelerde de oluyor. Ayrıca başka tarayıcılarda da böyle. Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartını devre dışı bırakınca çözülüyor. Ekran kartının arızalı olup olmadığını nasıl anlarım, bütün önerilere açığım.

Not: BIOS ve ekran kartı driver güncel, Windows 10 son sürüm kullanmaktayım.

Tarayıcının ayarlarından donanım hızlandırmayı kapatmayı denedin mi hocam?

Evet denedim ama o şekilde çok ağır oluyor ekran 10 Hz akıyor gibi.

Örnek videoyu YouTube'a yükledim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet denedim ama o şekilde çok ağır oluyor ekran 10 Hz akıyor gibi.

Örnek videoyu YouTube'a yükledim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam dönüştürücü veya kullandığınız kablodan kaynaklı olabilir.

Hocam kullandığım kablo yeni aldığım dell monitörün içinden çıkan orijinal kablo ve oldukça kalın kaliteli bir kabloya benziyor
Yine de farklı bir kablo ile denemenizde fayda var. Sorun bundan kaynaklı değilse ekran kartı ile ilgilidir yüksek ihtimal. Garantisi varsa bi kontrole yollayın.

Hocam monitörden bir de bu şekilde iki ucu USB Type-C olan bir kablo çıkıyor. Başka da kablo yok.

Dosya Ekleri

• 20231015_234200.jpg
    20231015_234200.jpg
    80,9 KB · Görüntüleme: 20
Hocam monitörden bir de bu şekilde iki ucu USB Type-C olan bir kablo çıkıyor. Başka da kablo yok.
Bir elektronikçiden HDMI (veya ne kullanıyoruzsan) satın al, aldığın kabloyu tak test et. Dediğim gibi sorun bundan kaynaklı değilse ekran kartı ile ilgilidir yüksek ihtimal.

Geri
Yukarı