Çözüldü Videoların renkleri bozuk

• Konuyu başlatan Xeaq
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 2B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xeaq

Picopat
Daha fazla  
Başlıkta gördüğünüz gibi.
Firefox dışında herhangi bir tarayıcıda video oynattığımda renkler yeşil temalı gözüküyor. İnsanlar yeşil, ağaçlar ise mor gözüküyor, Netflix'te durum farklı değil. Çok sinir bozucu bir durum. Yardımlarınızı bekliyorum.
Fotoğrafta gördüğünüz gibi ekran kaydı alırken yine aynı durum yaşanıyor.

Dosya Ekleri

• 89D6E6BE-1010-4385-9D2D-53B2F38B8A9C.jpeg
    89D6E6BE-1010-4385-9D2D-53B2F38B8A9C.jpeg
    190,4 KB · Görüntüleme: 106
Çözüm
tarayıcıların çoğunda o ayar var diye biliyorum, sanırım Opera'da da var aynı ayar. Windows'ta öyle bir ayar olacağını zannetmiyorum.

Teşekkürler.
En sonunda sorun kökten çözüldü. NVIDIA renk ayarlarını sıfırlayarak çözüldü. Eğer NVIDIA bir ekran kartı kullanıyorsan ve daha o sorun çözülmediyse sorunu tamamen çözebilirsin.
Başlıkta gördüğünüz gibi.
Firefox dışında herhangi bir tarayıcıda video oynattığımda renkler yeşil temalı gözüküyor. İnsanlar yeşil, ağaçlar ise mor gözüküyor, Netflix'te durum farklı değil. Çok sinir bozucu bir durum. Yardımlarınızı bekliyorum.
Fotoğrafta gördüğünüz gibi ekran kaydı alırken yine aynı durum yaşanıyor.
Maalesef aynı hatayı bende alıyordum video pembe, mor ve yeşil temalı oluyordu. Sanırım "Donanımsal Hızlandırma" diye bir şey vardı. Onu devre dışı bıraktığımda sorun düzelmişti.

tarayıcıların çoğunda o ayar var diye biliyorum, sanırım Opera'da da var aynı ayar. Windows'ta öyle bir ayar olacağını zannetmiyorum.

Teşekkürler.
En sonunda sorun kökten çözüldü. NVIDIA renk ayarlarını sıfırlayarak çözüldü. Eğer NVIDIA bir ekran kartı kullanıyorsan ve daha o sorun çözülmediyse sorunu tamamen çözebilirsin.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı