Laptop ekran renkleri bozuldu

AtahanGG

Femtopat
Merhaba arkadaşlar Casper notebook kullanıyorum model Casper MB55IN1-3 cmy.3210.4K35V-B laptopun içini açıp termal macununu değiştirdim bilgisayar hep şarja bağlıydı prizden kapatıyordum ama kapatmayı unutmuşum. Işık yanmıyordu. Her neyse sonra vidaları sıktım vida içine düştü 1 tane. Aliyim derken tornavidayı değdirdim kıvılcım çıktı. Hemen prizi çektim, korktum. Açmayı denedim açıldı fakat renkler bozuk. HDMI ile bağladığımda normaldi cihazda iki ekran kartı var. Intel HD Graphics 4000 ve GeForce GT630M. Dizüstü ekranı Intel HD Graphics 4000 olarak bağlı bunu GeForce yapabilir miyim? Ekran kartı mı bozuldu? Cihaz açılıyor hiçbir sıkıntı olmadan ekran renkler bozuk sadece. Telefonum serviste olduğu için resim çekemiyorum. Ne yapmam gerek? Driver güncel işletim sistemi de değiştirdim sonuç aynı. RAM'de değiştirdim harddisk de değiştirdim sonuç aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlarda durum nasıl? Herhangi bir oyun denedin mi? Sonuçta oyun Nvidia ile açılıyor ve sorun Intel HD'de mi yoksa başka bir yerde mi anlamamıza yardımcı olur.
Bu arada biz pili bile sökerken senin bu işlemi prize bağlıyken yapman takdir edilesi. Bilgisayarı riske atmanı geçtim hayatını riske atmışsın.

Oyunlarda durum nasıl? Herhangi bir oyun denedin mi? Sonuçta oyun Nvidia ile açılıyor ve sorun Intel HD'de mi yoksa başka bir yerde mi anlamamıza yardımcı olur.
Bu arada biz pili bile sökerken senin bu işlemi prize bağlıyken yapman takdir edilesi. Bilgisayarı riske atmanı geçtim hayatını riske atmışsın.
Haklısın. Herhangi bilgi sahibi olmayan kişilerin kendi başlarına buyruk laptoplara müdahale etmeleri sonucunda böyle şeyler yaşanabiliyor. Muhtemelen bir parça yanmıştır kıvılcım çıktıysa.

Haklısın. Herhangi bilgi sahibi olmayan kişilerin kendi başlarına buyruk laptoplara müdahale etmeleri sonucunda böyle şeyler yaşanabiliyor. Muhtemelen bir parça yanmıştır kıvılcım çıktıysa.
Bende paneli bozduğunu düşünüyorum veya panel ile ekran kartı arasındaki bağlantı sağlayan kabloyu. Çünkü eğer yanlış bilmiyorsam HDMI kullansan da oyun oynamadan Nvidia devreye girmiyor.

Bende paneli bozduğunu düşünüyorum veya panel ile ekran kartı arasındaki bağlantı sağlayan kabloyu. Çünkü eğer yanlış bilmiyorsam HDMI kullansan da oyun oynamadan NVIDIA devreye girmiyor.

NVIDIA'nın denetim masasında oyun oynarken kullanılacak GPU'yu NVIDIA olarak tanımlayabiliyorsun. Konu hakkında fazla bilgi sahibi değilim umarım daha bikgilş biri çözmende yardım edebilir.

NVIDIA'nın denetim masasında oyun oynarken kullanılacak GPU'yu NVIDIA olarak tanımlayabiliyorsun. Konu hakkında fazla bilgi sahibi değilim umarım daha bilgili biri çözmende yardım edebilir.
Onu bende biliyorum fakat masaüstünü kullanırken de ayarlanıyor mu bilmiyorum. Bir de HDMI ile bağlandığında Intel HD'nin kullanılmaya devam ettiğini düşünüyorum çünkü laptopumda çift fan mevcut ve HDMI ile bağlasam da oyun oynamadan ekran kartı fanı çalışmıyor. Bakalım artık arkadaş gelince netleşir durum :)

Oyunlarda da aynı arkadaşlar ekran bozuk leauge of Legends, CS 1.6, CS:GO, Pubg Lite ve son olarak GTA 4'de test ettim GeForce ile ayarladim ekran ayni ne yapmam lazim ekranmi degisecek yoksa kablo mu? Ve Intel HD'yi iptal edebiliyor muyum sadece GeForce çalışsın var mıdır böyle bir şey. HDMI ile bir sıkıntı yok
Buyurun gerçekte daha kötü duruyor.
Resim Resim 2 Resim 3
Resim 3'te masaüstüne alamıyorum GeForce ekran kartına.

Son düzenleme:
Oyunlarda da aynı arkadaşlar ekran bozuk leauge of Legends, CS 1.6, CS:GO, Pubg Lite ve son olarak GTA 4'de test ettim GeForce ile ayarladim ekran ayni ne yapmam lazim ekranmi degisecek yoksa kablo mu? Ve Intel HD'yi iptal edebiliyor muyum sadece GeForce çalışsın var mıdır böyle bir şey. HDMI ile bir sıkıntı yok
Buyurun gerçekte daha kötü duruyor.
Resim Resim 2 Resim 3
Resim 3'te masaüstüne alamıyorum GeForce ekran kartına.
Masaüstünde Nvidia kullanılmasını nasıl ayarlarsın bilmiyorum. Nvidia denetim masasından olmuyorsa başka nereden olur fikrim yok. Sorun panelde mi yoksa kabloda mı olduğunu anlamak beni aşıyor ama ekran kartlarında bir şey olmadığını anlamış olduk bu şekilde. Servise veya güvendiğin bir bilgisayarcı varsa ona gösterebilirsin.

Masaüstünde Nvidia kullanılmasını nasıl ayarlarsın bilmiyorum. Nvidia denetim masasından olmuyorsa başka nereden olur fikrim yok. Sorun panelde mi yoksa kabloda mı olduğunu anlamak beni aşıyor ama ekran kartlarında bir şey olmadığını anlamış olduk bu şekilde. Servise veya güvendiğin bir bilgisayarcı varsa ona gösterebilirsin.
Teşekkür ederim

Geri
Yukarı