Çözüldü ViewSonic 144 Hz monitörde siyah-kırmızı renklerde karıncalanma oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba. Elimde ViewSonic markasının 144Hz bir monitörü bulunuyor. Geçen seneden beri kullanıyorum ve 2 ay önce ekranda yeşil piksellenmeler ile uğraşıyordum. HDMI kablomu değiştirdim düzeldi ancak şimdi yine aynısı oluyor. Siyah ve kırmızı renklerde oluyor. Renk ayarları ile oynadığım zaman düzeliyor ama bu sefer ekran çok karanlık oluyor. Tekrardan HDMI kablosu ve güç kablosunu değiştirdim ancak yine aynı. Nasıl çözebilirim?

Merhaba. Elimde ViewSonic markasının 144Hz bir monitörü bulunuyor. Geçen seneden beri kullanıyorum ve 2 ay önce ekranda yeşil piksellenmeler ile uğraşıyordum. HDMI kablomu değiştirdim düzeldi ancak şimdi yine aynısı oluyor. Siyah ve kırmızı renklerde oluyor. Renk ayarları ile oynadığım zaman düzeliyor ama bu sefer ekran çok karanlık oluyor. Tekrardan HDMI kablosu ve güç kablosunu değiştirdim ancak yine aynı. Nasıl çözebilirim?

Monitörü kapatıp açınca gidiyor ve tekrar yavaş yavaş geliyor.

Monitör ısınınca yani çok uzun süre açık kalınca oluyor. Ben 8 saat açık tuttuğum için oluyordu, günde 6 saat kullanıyorum geri kalanında kapatıyorum sorun olmuyor.

Son düzenleme:
Monitör marka ve modelini biz mi tahmin ediyoruz? Ayrıca resim eklerseniz daha açıklayıcı olur.

Geri
Yukarı