ViewSonic 165Hz vs Samsung 240Hz

Bütçe
2100

darkusmerk

Decapat
Daha fazla  
Sistemim iyi olduğu için artık 75 Hz monitör kullanmak istemiyorum. Bu iki monitör arasında kaldım. Samsung çok güzel duruyor ve markaya da güvenirim. Ayrıca 240 Hz ve G-SYNC destekliyor. Fakat yorumları pek iyi değil. Ghosting var diyorlar. ViewSonic'in hem fiyatı uygun hem de istediğim özellikleri karşılıyor. Tek eksisi 165 Hz ama benim için bir eksi değil. Başka bir öneriniz varsa lütfen belirtin.

ViewSonic 27" VX2718-PC-mhd 165Hz 1ms HDMI DP VA FHD adaptive Sync Curved Gaming monitör 1700TL.

Samsung CRG5 LC27RG50fqmxuf 27” 240Hz 4ms NVIDIA G-Sync VA Full HD Curved Gaming monitör 2100TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
27inç 1080p almanızı önermiyorum, en az 2k olmalı.

Forumda ki yanıtlardan sonra kendim bizzat gözlemledim ve pikseller aşırı belli oluyor çok rahatsız edici.

Sistemim iyi olduğu için artık 75 Hz monitör kullanmak istemiyorum. Bu iki monitör arasında kaldım. Samsung çok güzel duruyor ve markaya da güvenirim. Ayrıca 240 Hz ve G-Sync destekliyor. Fakat yorumları pek iyi değil. Ghosting var diyorlar. ViewSonic'in hem fiyatı uygun hem de istediğim özellikleri karşılıyor. Tek eksisi 165 Hz ama benim için bir eksi değil. Başka bir öneriniz varsa lütfen belirtin.

ViewSonic 27" VX2718-PC-mhd 165Hz 1ms HDMI DP VA FHD adaptive Sync Curved Gaming monitör 1700TL.

Samsung CRG5 LC27RG50fqmxuf 27” 240Hz 4ms NVIDIA G-Sync VA Full HD Curved Gaming monitör 2100TL.

Hocam karar sizin ama 240 hz'i iyi bir şekilde kullanabilmek için 240 FPS civarında almanız lazım bu yüzden ViewSonic olanı tercih edebilirsiniz.
Not: Samsung olan 2K mı acaba?

Kendim kullanıyorum Samsung Monitörü, hafif ghosting var rahatsız olmazsınız ama siz bilirsiniz. Ya da videosunu atayım siz karar verin.

Hiçbiri. Viewsonic 1800TL iken Samsung 2100TL. Tam bütçe nedir? (2100 imiş :D)
Aoc 24G2U. %108 ARGB.

ViewSonic olanı al bence abartmaya gerek yok 144 bile fazlasıyla yeterli.
adaptive Sync olduğu için 165 hz yi tercih ettim. 144 olanında freesync var. ekran kartımla uyumlu olsun istiyorum
Hiçbiri. Viewsonic 1800TL iken Samsung 2100TL. Tam bütçe nedir?
Viewsonic'e göre bütçe düşünürsek bu monitör %90 DCI P3 ve 350 cd olması ile daha iyi.
bütçe yazılı yukarıda 2100TL

@LaMorte

Bende monitör arayışı içerisinde olduğum için sizin biraz önce sildiğiniz monitöre baktım ve hoşuma gitti. Herhangi bir sorunu var mı acaba?

Normalde ViewSonic VX2458-C-mhd alacak idim ama o DELL den sonra çok kararsız kaldım, tek dikkatimi çeken nokta ViewSonic'de Low inputlag modu olup DELL de olmaması.

1618766947605.png

@LaMorte

Bende monitör arayışı içerisinde olduğum için sizin biraz önce sildiğiniz monitöre baktım ve hoşuma gitti. Herhangi bir sorunu var mı acaba?

Normalde ViewSonic VX2458-C-mhd alacak idim ama o DELL den sonra çok kararsız kaldım, tek dikkatimi çeken nokta ViewSonic'de Low inputlag modu olup DELL de olmaması.

Eki Görüntüle 980583

Epey üstünden attığına bakmayın fiyat ve hızlı bilgi için giriyorum Epey'e.
Bu siteyi öneririm.
Muhtemelen S2422HG düşük giriş gecikmesine sahip değil, olsaydı sitesinde övünülürlerdi.
Ama %85 NTSC ve 280 candela, %90 DCI P3 (DCI P3 yüksek hacimli bir renk gamutudur) ve 350 candeladan ne kadar iyi olur?
Kısa bir sörf ile bunları buldum ve devamı da var. Fiziksel bir mağazada deneyimlemek en gerçekçi fikri oluşturacaktır ama kağıt üstünde Dell daha önde.
Not: Dell Türkiye pazarında 10. günü, fiziksel mağazalarda bulamamanız büyük ihtimal. Ancak forumda birisi sipariş verdi.
@Exinie çok anlaşılmaz yazmışım, özet halinde toparlayayım.
Dell düşük giriş gecikmesine sahip değil, olsaydı sitesinde övünülürlerdi.
Kağıt üstünde Dell %90 DCI P3 ve 350 candela olması nedeniyle daha önde.
Maalesef şu anlık bir sorunu olduğu bilinmiyor. Çünkü 10 günlük bir monitör ancak biraz beklerseniz forumda birisi satın aldı ve umarım incelemesini yapar ve o zaman kesin bir fikir elde edersiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı