ViewSonic 23,6" VX2458-C-MHD 1Ms 144Hz Alınır mı?

Aradaki farkı, kaliteyi araştırabilirsin. Kendi aldığınız ürünü tabii ki öveceksiniz, ikisi de iyi olabilir ama Samsung modeli daha iyi.

Ayrıca burada fiyatı iyi düşmüş: 23.6 Vıewsonıc Vx2458-c-mhd Vs17405 Mon - n11.com
Övmekten ziyade aradaki 700 liralık farka (ViewSonic 1200 liraya düşebiliyor hatta bir kere 999tlye satılıyordu) değip değmeyeceği. 700 lira az değil sistem yükseltmesi yapılabilir ama tabi zevk,renk, tercih meselesi olduğu için saygı duyarım. Benim görüşüm böyle😊.

Samsung modeli sadece 144 hertz 1 ms 1080p diye kestirip atmanız üzücü. Bu monitör VA QLED bir monitördür IPS panelden daha iyi renk kalitesine sahiptir.
Bu fiyatın 144hz 1ms 1080p için fazla olduğunu düşünüyorum. Bence ViewSonic almalı ben kullanıyorum bir problem ile karşılaşmadım. Artan parasıyla da upgrade yapabilir.
Samsung monitörü sadece 144 hertz 1 ms 1080p diye kestirip atmanız üzücü. Bu monitör VA QLED bir monitördür IPS panelden daha iyi renk kalitesine sahiptir. Bu arada ViewSonic monitörü şu anda kullanmaktayım hani diyorsunuz ya 144 hertz 1 ms falan. 1 ms bu fiyata da bulunmuyor maalesef. 120 hertz kullanıyorum şu anda oyundan bir kaç görüntü;
Screenshot_20190530-220120.pngScreenshot_20190530-220238.png
Bu arada bu oyunu frame limiter ile de oynuyorum 60 fps yani yine ghosting var siz düşünün tepki süresi ne kadar yüksek. Bazı kişiler bu monitör için 22 ms falan diyor doğrudur. Çünkü 60 hertzte ghosting yaşamamak için 16 msden az olması yeterlidir. Zorunda kalmadıkça alınmamalı ben de bu monitörü almak zorundaydım keşke imkanım olsaydı da BenQ alabilseydim. Şu an satmayı düşünüyorum siz düşünün. Daha ekran kartı alacağım LoL'de şu an 80 fps alıyorum 144 fps olunca ne olacak kim bilir. Moba oyunu gerçi fazla fark edeceğini düşünmüyorum. Ghosting yaşarsam bi de gözümü yorarsa direkt satar Samsung ya da BenQ alırım.
Paranız olsa da olmasa da bu monitörden uzak durun. Bu monitörü beğenmemek için detaycı olmanıza da gerek yok. Sadece 144 hertz 1 ms 1080p diye baksanız dahi bu denilenleri tam yapmıyor. Monitör 1 ms değil bırakın 1 ms olmasını 5 ms bile değildir. 60 hertzte ghosting yaşıyorum siz düşünün. 1000 ms (1 saniye) içerisinde 60 kareyi verebilmek için her kare için 16 ms aralık gerekli bundan daha yüksek ki ghosting var. Oyuncu monitörü bir yandan da renk kalitesi istiyorsanız Samsung CFG73 düşünmeden alınabilir. Sadece oyuncu monitörü arıyorsanız BenQ alın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı