Viewsonic 24" XG2405 144Hz 1ms monitör alınır mı?

Bu arada arkadaşlar ViewSonic desteğe mail atmıştım hangi marka DP kablo almak lazım diye kutudan çıkmıyor demiştim bu gün kablo göndermişler bana uygun olan kabloyu.

O zaman Zowie sizin için daha iyi bir tercih olur.

Blog yazıma alttan ulaşabilirsiniz.
aslında iki monitör arasında çokta aman aman farklar oldugunu düşünmüyorum asus rog biraz tasarımıyla beni kendine çekiyor ama bakalım.

O fiyata değmez derken aldığınız monitör 1000 liraya satılıyordu 3 -4 ay öncesi şimdi olmuş 1500 hangi fiyata değmez hepsinin fiyatı uçtu.

Fiyat olarak hepsi uçtu geçen hafta 1278 liraya aldım şimdi 1500 TL olmuş. Özellik olarak tamamen aynı 2 monitör arasında 300 TL fark varsa ucuzu almak daha mantıklı. Onu ima etmek istemiştim.

Aslında iki monitör arasında çokta aman aman farklar oldugunu düşünmüyorum asus ROG biraz tasarımıyla beni kendine çekiyor ama bakalım.
2 Monitörü de kullandım :) Zowie'nin teknik özellikleri dururken tasarım için ROG almak aptallık. Aktif olarak monitörü kullanan bir arkadaşım var. Zowie'nin malzeme kalitesi iyi değil bu arada ama oyundaki doğruluk hiçbir monitör ile kıyaslanamaz.

Fiyat olarak hepsi uçtu geçen hafta 1278 liraya aldım şimdi 1500 TL olmuş. Özellik olarak tamamen aynı 2 monitör arasında 300 TL fark varsa ucuzu almak daha mantıklı. Onu ima etmek istemiştim.

Öyle değil maalesef iki monitörü yan yana koyup iyice incelerseniz aynı panel olmasına rağmen kalibrasyon olarak ViewSonic'in önde olduğunu anlarsınız. Keskinlik olayına hiç girmiyorum bile.
Ben resimde anlatıldığı gibi taktım ama yuvarlağın bağlantılı olduğu yer yuvaya tam oturmuyor galiba tasarım öyle resimde gösterilen şekilde zorlamadan aşağı doğru sağa sola esneterek oturttum çok sağlam bir şey değil zaten orada duruyor :)

Sizin sayenizde yaptım dediğiniz gibiymiş, aslında basit sağ sola esneterek taktım bende korkudan takamıyormuşum :)

Son düzenleme:
Merhaba monitör bugün elime ulaştı fakat sol çerçevede 1mm kadar yukarıdan aşağıya bir sarı çizgi var gibi. Kullanan kişilerde bu şekilde mi?Bir de tavsiye edebileceğiniz ayarlar var mıdır ?

Merhaba monitör bugün elime ulaştı fakat sol çerçevede 1mm kadar yukarıdan aşağıya bir sarı çizgi var gibi. Kullanan kişilerde bu şekilde mi? Bir de tavsiye edebileceğiniz ayarlar var mıdır?

Hayır normal bir durum değil ya iade edin ya da teknik destek ekibiyle iletişime geçin. Fotograf ekler misiniz.

Hayır normal bir durum değil ya iade edin ya da teknik destek ekibiyle iletişime geçin. Fotograf ekler misiniz.
Tam burada boydan boya 1mm eninde hocam.Telefon ile çektiğimde gözükmüyor pek ve sadece beyaz tonlarda belirgin oluyor,servise mail attım cevap bekliyorum.Onun dışında ölü piksel ve ips glow sorunu görmedim.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-03-31 194155.jpg
    Ek Açıklama 2020-03-31 194155.jpg
    81,8 KB · Görüntüleme: 95
Tam burada boydan boya 1mm eninde hocam. Telefon ile çektiğimde gözükmüyor pek ve sadece beyaz tonlarda belirgin oluyor, servise mail attım cevap bekliyorum. Onun dışında ölü piksel ve IPS glow sorunu görmedim.

Varsayım üzerinden bisey diyemem ya vardır ya yoktur belki gözünüz ile ilgilidir. O yüzden iyice emin olun derim.

Merhaba monitör bugün elime ulaştı fakat sol çerçevede 1mm kadar yukarıdan aşağıya bir sarı çizgi var gibi. Kullanan kişilerde bu şekilde mi? Bir de tavsiye edebileceğiniz ayarlar var mıdır?

Nereden aldınız ben Vatan mağazadan aldım açtık denedik dediğiniz aynı sorun vardı değiştirdiler ikincide sorun çıkmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı