ViewSonic 32" VX3258-2KC-MHD alınır mı?

Sorunu yoksa alınır. Fiyatı, özellikleri, boyutuna göre çok ucuz.

Hocam keyif vermez onu söyleyeyim ama 1600 TL'ye kırık çıkık yoksa idare ederim dersen mantıklı. Monitör şu an bir sisteme kuruluysa ayak üstü birkaç test rica et ışık sızması ölü piksel vb. 2K bir video aç ASUS XG serisi bir monitörden aynı videoyu aç farkı hissedersin. Ayrıca pivot önemli ve çok kullanışlı bir özellik bence olmalı.

Hocam keyif vermez onu söyleyeyim ama 1600 TL'ye kırık çıkık yoksa idare ederim dersen mantıklı. Monitör şu an bir sisteme kuruluysa ayak üstü birkaç test rica et ışık sızması ölü piksel vb. 2K bir video aç ASUS XG serisi bir monitörden aynı videoyu aç farkı hissedersin. Ayrıca pivot önemli ve çok kullanışlı bir özellik bence olmalı.
Size katılmıyorum.
10bit ve renk gamı ortalamanın üstünde.
XG serisi monitörlerin fiyatı dağ gibi yüksek, aynı sınıfa koyulmamalı. Bu fiyata başka 2K 10bit monitör yok.

Hocam monitör 10 bit üretebilir ama bunu paneli bunu ne doğrulukta gösterir? 8 bit olsun ama gamut geniş olsun diye düşünüyorum. Daha önce 32 inç Curved ViewSonic kullanmıştım. Sadece büyük ve bol miktarsa ışık sızması olan bir monitör olmuştu benim için.

@Ogzcf Bir taraftan haklısınız ama ürüne ve kullanım amacına göre yorumlamalısınız. Bunu örneklerle gösterirsek:

XG270QG
uniformity-small.jpg

VX2758-2K
uniformity-small-1.jpg

Bu iki model de IPS panel ve ViewSonic, açık ara VX2758-2K çok daha iyi siyah eşitliğine sahip.

Hocam monitör 10 bit üretebilir ama bunu paneli bunu ne doğrulukta gösterir?
Diyelim ki bir tane 10bit %140 sRGB renk gamı sunan ve yine 10 bit %100 sRGB renk gamı sunan monitör var. Burada size göre ilk seçenek renk doğruluğu açısından daha iyi olsa da bir dijital içerik üreticisi için aşırı doygun renkler verecektir. Çünkü sRGB diğer renk gamlarına göre çok daha popüler ve çoğu görüntü veren cihaz %95-%105 sRGB renk gamını sunabiliyor.

Bu monitörün renk gamı ise küçümsenecek düzeyde değil. %85 ARGB renk gamını sağlıyor.

Hocam yorumlarınız için teşekkür ederim, monitörü biraz test ettim ışık sızması var elbette ancak göze batacak veya rahatsız edecek kadar değil. Renkleri gösterme açısından açıkçası memnun kaldım bu fiyata 2K 32 inç bir monitör bulamayacağımı düşünerek satın aldım. Detaylı incelemeyi birazdan eve geçip yapmayı düşünüyorum.

Hocam yorumlarınız için teşekkür ederim, monitörü biraz test ettim ışık sızması var elbette ancak göze batacak veya rahatsız edecek kadar değil. Renkleri gösterme açısından açıkçası memnun kaldım bu fiyata 2K 32 inç bir monitör bulamayacağımı düşünerek satın aldım. Detaylı incelemeyi birazdan eve geçip yapmayı düşünüyorum.

Hocam güzel günlerde kullanın ihtiyacınız doğrultusunda karlı alışveriş yaptınız.

Geri
Yukarı