Viewsonic monitörler güvenilir değil midir ?

Heisenberg1

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba;
Bugün detaylı bir araştırma sürecinden sonra linkte göreceğiniz Viewsonic marka monitörü gidip almayı düşünüyordum. VIEWSONIC 21.5" VX2263SMHL MULTIMEDYA MHL IPS LED MONİTÖR

Ancak mağazaya gidip ürünü sorduğumda Vatan Bilgisayar çalışanları Viewsonic marka monitör almamamı, bu firmanın distribütörlüğünün Türkiye'den çekildiğini, ürünleri hakkında şikayetler geldiğini ancak şikayetlerle ilgilenecek doğru dürüst bir servis altyapıları olmadığını söylediler. Ben de pek tabi korkup vazgeçtim.

Şimdi öncelikle firma hakkında sizin görüşlerinizi rica edebilir miyim ?
Eğer olumsuz düşünüyorsanız bu fiyat aralığında(400-550) bu ürünün özelliklerini(2ms tepki süresi Ips led) taşıyan başka bir monitör tavsiyesinde bulunabilir misiniz ?

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Link için teşekkür ederim ancak ben özellikle kullanıcı yorumlarını duymak isterim, firma elbette servis altyapısının yeterli olduğunu söyleyecektir. Bildiğim kadarıyla da servis altyapısını ViewSonic kendisi değil KVK destekliyormuş bu da kulağa pek hoş gelmiyor açıkçası. Ürünün özellikleri harika, tam bir fiyat performans ürünü, muadilini bu fiyata bulamıyorum ancak içimi rahatlatacak bir kaç kullanıcı yorumuna ihtiyacım var satın almak için.

Link için teşekkür ederim ancak ben özellikle kullanıcı yorumlarını duymak isterim, firma elbette servis altyapısının yeterli olduğunu söyleyecektir. Bildiğim kadarıyla da servis altyapısını ViewSonic kendisi değil KVK destekliyormuş bu da kulağa pek hoş gelmiyor açıkçası. Ürünün özellikleri harika, tam bir fiyat performans ürünü, muadilini bu fiyata bulamıyorum ancak içimi rahatlatacak bir kaç kullanıcı yorumuna ihtiyacım var satın almak için.

Merhaba,
Öncelikle yaşadığınızı duyduğumuzda ciddi olarak üzüldük, özellikle 8 yılı aşkın bir Vatan Bilgisayar'da satışta olan bir firma olarak böyle bir şey duymak gerçekten üzücü.

İkinci olarak biraz size firmamız hakkında bilgi veriyim, tabiki siz yine kullanıcı yorumlarını da dikkate alın veya araştırın ama kafanıza takılacak herhangi bir soruda bize de kolayca ulaşabilirsiniz.

ViewSonic 1987 'de Amerika'da kurulmuş bir firmadır. Viewsonic yaklaşık 13 yıldır Türkiye'de faaliyet gösteriyor. Bu süre içerisinde son 8 yıldır Vatan Bilgisayar 'da ürünlerimiz düzenli olarak satılıyor. ViewSonic ürünleri, Türkiye'de bir çok üniversite, devlet kurumu ve özel sektörde de kullanılıyor. Eğer referanslarımızı isterseniz sizinle ayrıca da paylaşabiliriz. ViewSonic, Türkiye'de hiç bir zaman bir dağıtıcı sorunu yaşamadı. 2015 Eylül ayından bugüne kadar Penta Teknoloji bizim Türkiye'deki tek dağıtıcımızdır. Bu süreçten önce yaklaşık 9 yıl Arena ve öncesinde Index ile çalışıyorduk. Ayrıca yine Eksa, Sebil, Myro, Denge, Oksid, Çözüm, Biosis, Art Sistem gibi Türkiye'de önde gelen tüm ara toptancılarda ürünlerimiz yıllardır satılıyor.
Ek bilgi olarak size şu bilgiyi de sunmak isterim bu hesabı bir ajans değil, bizzat ViewSonic Pazarlama Müdürü olarak ben yönetiyorum ve yaklaşık 6 yılı aşkın bir süredir bu sektördeyim. Yani siz direkt olarak firma ile birebir iletişimdesiniz. Umarım bu size ne kadar değer verdiğimizi açıklamamız yetecektir.

Servis konusuna gelince, Türkiye'de bir çok firma teknik servis hizmetini bu işi profesyonelce yapan firmalara outsource etmiştir bunlarla ilgili olarak size bir çok referans sunabilirim. KVK, yıllardır telefon ithal eden bir firma olarak, telefonlara verdiği hizmet nedeniyle şu an Türkiye'deki en büyük ve yaygın servis hizmeti sunan firmalardan birisidir. KVK'dan önce ViewSonic servis hizmetini önceden Mersa Sistem şimdi ise Penta Teknoloji firması vermekteydi. Fakat artık yetkili servisimiz KVK Teknik Servistir. KVK 'ya ulaşmak için isterseniz sitemizden bilgilerine ulaşabilir veya buradan bize ulaşabilirsiniz.

KVK Teknik Servis Merkezi
Orta Mah. Ankara Asfaltı
E5 Yanyol, Kanat Sanayi Sitesi
ABlok No:40 Soğanlık/Kartal/İstanbul
Tel. 0216 451 98 90
Mail. [email protected]

Yukarıda belirttiğiniz modele gelince VX63SMHL serisinin şu an Türkiye'de muadili yok. VX63 serisi IPS panelde 2ms tepki süresi sunan bir modeldir.

Hangi amaçla kullanmak istediğinizi de paylaşırsanız size daha doğru ürün önerme konusunda yardımcı olabilirim.

Eğer kafanıza takılan sorular varsa, bizi etiketleyin elimden geldiğince hızlı bir şekilde size yanıt vermeye çalışacağım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı