ViewSonic VA2231WA monitörde görüntü bozuluyor

Nicksiz ayva

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, monitörümün modeli ViewSonic VA2231WA. Bazen YouTube'a giriyorum, bir videonun yorumlar kısmına girdiğim zaman yazılar önce böyle bir düzgün göstermiyor. Sonra monitöre bir şey oluyor, öyle düzgün gösteriyor. Monitör 10 yıllık.

Merhabalar, monitörümün modeli ViewSonic VA2231WA. Bazen YouTube'a giriyorum, bir videonun yorumlar kısmına girdiğim zaman yazılar önce böyle bir düzgün göstermiyor. Sonra monitöre bir şey oluyor, öyle düzgün gösteriyor. Monitör 10 yıllık.

Olası hatalar:
  • Paneliniz bozulmuş olabilir.
  • Kullandığınız kablo bozulmuş olabilir.
  • Ekran kartıyla ilgili bir sıkıntı olabilir.

Kullanabileceğiniz çözümler:

• Kablonuzu değiştirmeyi deneyin.
  • Monitöre sizin bilgisayarınız dışında bir cihaz bağlayıp sorun yaşayıp yapamadığınızı kontrol edin.

Kablo değişimi sorununuzu çözdüyse eski kablonuzu atın.
Monitörünüze farklı cihaz bağlayınca durum düzeldiyse sorun kabloda veya monitörde değil ekran kartında olabilir. Bir bilgisayarcıya götürüp sorunu nasıl çözebileceğiniz konusunda yardım isteyin. Ekran kartı değişimi olmadan düzeltebilir belki.

Farklı cihazda farklı kabloda sıkıntınızı çözmüyorsa panel arzalıdır. Yeni monitör bakmaya başlayın.

Saygılarımla

Olası hatalar:
  • Paneliniz bozulmuş olabilir.
  • Kullandığınız kablo bozulmuş olabilir.
  • Ekran kartıyla ilgili bir sıkıntı olabilir.

Kullanabileceğiniz çözümler:

• Kablonuzu değiştirmeyi deneyin.
  • Monitöre sizin bilgisayarınız dışında bir cihaz bağlayıp sorun yaşayıp yapamadığınızı kontrol edin.

Kablo değişimi sorununuzu çözdüyse eski kablonuzu atın.
Monitörünüze farklı cihaz bağlayınca durum düzeldiyse sorun kabloda veya monitörde değil ekran kartında olabilir. Bir bilgisayarcıya götürüp sorunu nasıl çözebileceğiniz konusunda yardım isteyin. Ekran kartı değişimi olmadan düzeltebilir belki.

Farklı cihazda farklı kabloda sıkıntınızı çözmüyorsa panel arzalıdır. Yeni monitör bakmaya başlayın.

Saygılarımla.

Elimde 2 adet VGA kablosu var monitörüme takılı olan kabloyu çıkarttım diğer kabloyu taktım sorun düzeldi fakat bu diğer kablo dediğim acayip eski bir 10 yıldır var dalgalanıyor görüntü kötü gösteriyor eski kablo diğer kabloyla idare edeceğim yeni monitör alana kadar.

Elimde 2 adet VGA kablosu var monitörüme takılı olan kabloyu çıkarttım diğer kabloyu taktım sorun düzeldi fakat bu diğer kablo dediğim acayip eski bir 10 yıldır var dalgalanıyor görüntü kötü gösteriyor eski kablo diğer kabloyla idare edeceğim yeni monitör alana kadar.

Yeni bir kablo alın. Kablo değişimiyle ilk sorununuz düzeldiyse belki kablolardan olabilir. Hem denemiş olursunuz. İyi günler :) Monitör alana kadar sağlıklı görüntü alırsınız en azından.

S-Link Sl-Vga16 Vga 1.5M Data Kablosu: Amazon.com.tr

Bu linkten amazondan 1,5 metre kablo alabilirsiniz 30 ₺ ye. Kablo gelince denersiniz. İnş sorun çözülür.

Yeni konular

Geri
Yukarı