Viewsonic VA2261 Ekranda Dalgalanma Sorunu

ismail5656

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık iki aydır Viewsonic VA2261 monitörünü kullanıyorum 1 hafta öncesine kadar sorunum yoktu. Ekranda yatay şekilde titreme, dalgalanma oluyor. Dikkatli şekilde bakılınca veya siyah bir arka planda çok belli oluyor. Bu tür sorunu yaşayan bilir, sizce garantiye mi göndersem?

Ekran kartının son güncel versiyonunu kullanıyorum.
  • Windows 10 64 bit Pro.
  • AMD R7 dahili ekran kartı.
  • AMD A10-7870K Godavari APU (CPU+GPU)
Hertz ile ilgili değil, denedim sonuç alamadım. 60 Hertz üstüne üstü olmuyor, göstermiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüntüyü VGA girişinden mi DVI girişinden mi kullanıyorsunuz? Aynı monitörün siparişini verdim bu akşam elime geçer.

Monitör elime geçti ölü piksel var iade etmeyi düşünüyorum.

VGA kullanıyorum iki aydır DVI geçiş yapmadım yapacam.Kesinlikle bin pişmanım ben zaten sadece monitör fiyat ve tipi olarak hoşuma gitti diye aldım.böyle bir sorun çıkardı hiç memnun değilim tavsiyede etmem.piksel kötü oyunlarda boğuk bir mönitör alanlar için tavsiye etmem.Fırsatın olursa geri iade edip daha iyisini alman olacaktır.

aynı monitör bende aldım.senin problemin aynısı bende de vardı hem ilk aldığımda bu problem vardı.bi hafta sonra geri iade ettim.dvi girişinden de görüntü alamıyorum bu apuda. 7890k kullanıyorum.sen dvi girişini denedin mi hiç

Benim şöyle geri iade edememe sorunum var kargo gelince yeni uykudan uyandım ve teslim aldım kargoyu faturası kayıp tutanak söz konusuda olmadı aldığım kişiyle iletişime geçtim faturanın aslının kopyasını bana kargoladı ve garantiyi Viewsonic üstleniyor az araştırma yaptım direk fabrikalarıyla ile çalısacaz garanti durumunda.Ben iade edemedim yani böyle bi sorun bir hafta önce başladı bu durumda garantiye verme gibi bir söz konusu olabilir.Hiç denemedim ama bugünlerde DVI takıldı kafama denesem sorunum kalkar mı?7890k'da sorunun yok heralde 7870k'da görüntü alamadın değil mi?

benim apu 7890k.2 haftadır forumları alt üst ettim birşey bulamadım.3 defa amd yi aradım teknik servis ofiste değil deyip oyalıyorlar.şuan acer ın monitörü var elimde.bunda da çalışmıyor dvi nerden bulaştık bu apu ya :D

Hocam dalgalanma DVI ile çözülecektir VGA analog olduğundan dalgalanması muhtemel. Ben DVI ile bağladım şuan acaba aynı modelden mi alsam diye düşünüyorum ama yazılar çok kalitesiz gözüktü gözüme acaba sizde nasıl bir kaç fotoğraf atabilir misiniz rica etsem? Tüm modellerde böyle ise farklı bir monitöre yöneleceğim.

Hocam dalgalanma DVI ile çözülecektir VGA analog olduğundan dalgalanması muhtemel. Ben DVI ile bağladım şuan acaba aynı modelden mi alsam diye düşünüyorum ama yazılar çok kalitesiz gözüktü gözüme acaba sizde nasıl bir kaç fotoğraf atabilir misiniz rica etsem? Tüm modellerde böyle ise farklı bir monitöre yöneleceğim.
apu sistem mi var sende

Şuan farklı bir bilgisayara taktım Monitörü hiç bir sorun yok dalgalanma kesildi.Tahminimce Amd R7 ekran kartından kaynaklı bir problem driver sürekli güncellenince sorun çıktı sanırsam.Dahili olan CPU'dan alınan ekran kartında driver yüklenmemiş halinde sorun yok Amd'den auto drive yükleyince dalgalanma başlıyor bende.Olur ekran görüntüsü atarım Amd ekran kartı serisinde Virtual super resulation özelliği var cam Gibi yapar yazıları vede clear type özelliğinden denediniz mi yazılardan birini daha koyu seçerseniz bulanık gibi durmayacaktır.Ekran kartınızın modelini Türkiye resmi sitesinden değilde (yabancı) Global sitesinden indirilince daha güncel versiyonuna denk gelmiştim size bunuda ileteyim onuda deneyin.

Şuan farklı bir bilgisayara taktım Monitörü hiç bir sorun yok dalgalanma kesildi.Tahminimce Amd R7 ekran kartından kaynaklı bir problem driver sürekli güncellenince sorun çıktı sanırsam.Dahili olan CPU'dan alınan ekran kartında driver yüklenmemiş halinde sorun yok Amd'den auto drive yükleyince dalgalanma başlıyor bende.Olur ekran görüntüsü atarım Amd ekran kartı serisinde Virtual super resulation özelliği var cam Gibi yapar yazıları vede clear type özelliğinden denediniz mi yazılardan birini daha koyu seçerseniz bulanık gibi durmayacaktır.Ekran kartınızın modelini Türkiye resmi sitesinden değilde (yabancı) Global sitesinden indirilince daha güncel versiyonuna denk gelmiştim size bunuda ileteyim onuda deneyin.
dediğiniz şekilde DVI'yi deniyecem sonuçları yazarım.

benim apu 7890k.2 haftadır forumları alt üst ettim birşey bulamadım.3 defa amd yi aradım teknik servis ofiste değil deyip oyalıyorlar.şuan acer ın monitörü var elimde.bunda da çalışmıyor dvi nerden bulaştık bu apu ya :D
Apu bir nebzede olsa iyide.Su dalgalanma sorunu yüzde yüz apu'dan kaynaklı ben onu farkettim.Tamamen ekran kartı sorunu.Güncelledikçe böyle sorunla karşılaştım.İntel sistemde Monitörü denedim Hiçbir Sorun yoktu.

ekran görüntüleri

dediğiniz şekilde DVI'yi deniyecem sonuçları yazarım.

Apu bir nebzede olsa iyide.Su dalgalanma sorunu yüzde yüz apu'dan kaynaklı ben onu farkettim.Tamamen ekran kartı sorunu.Güncelledikçe böyle sorunla karşılaştım.İntel sistemde Monitörü denedim Hiçbir Sorun yoktu.

ekran görüntüleri
indirip bakarsanız daha net görünüyor.şimdi baktım sitede net durmuyor pek

Nedense Monitör oyunlarda boğuk kalıyor.Bu kadar şikayet herkeste ortak bence pişmanlık ViewSonic VA2261 serisi.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    171,5 KB · Görüntüleme: 281
  • Adsızd.png
    Adsızd.png
    115,5 KB · Görüntüleme: 317
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı