Viewsonic VX-2457-MHD G-Sync Uyumu

Fatih Işık

Gigapat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Ben bu monitör ve GTX 1070 ekran kartı kullanıyorum. Daha önce bu monitörde G-Sync'i çalıştırma denemesi bulunan var mı acaba? HDMI ile bağlantı sağlıyorum fakat duruma göre DP kablosu almayı düşünüyorum. Eğer olumlu sonuç alanlar var ise uygun fiyatlı DP kablosu önerilerinizi alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben denedim ama çalışmadı.

G-Sync açmak için olması gereken her şeyi yerine getirdiniz mi acaba? Düzgün bir Display Port ile gereken ayarları yaptınız ve nasıl bir sorunla karşılaştınız? Nvidia paneline seçenek mi gelmiyor başka bir sıkıntı mı var?

Display port kablosu aldım 1.2 destekli. Her şeyi denedim ama zannedersem monitör desteklemiyor. Biraz zaman geçti detayları hatırlamıyorum. Hatta Sayın Recep Baltaş'ın bu konuda videosu var. Onun önerdiği display port kablosunu da aldım. Maalesef çalıştıramadım. Bugün tekrar deneyeyim. Sizi bilgilendiririm.
Denedim çalışıyor. Daha önce yaptığım şeylerin aynısını yaptım çalıştı. Sürücülerin güncellenmesi ile alakalı olabilir.

Kablo: DIGITUS AK-340100-020-S ( Recep Baltaş Önerisi)
Monitörün OSD Menüsünden Displayport 1.2 ve Freesynci aktif ettim. Daha sonra Nvidia Denetim Masasında G Sync Ayarlar Menüsünde G Sync i tam ekran seçeneğiyle aktif ettim. Alttaki bu monitörde g sync uygula seçeneğini de aktif ettim. Pendula demoda test ettim çalıştı.
AC Origins ve Watch Dogs 2 de denedim. Çok verimli çalışmıyor ama yırtılmaları azaltıyor. V Sync de yaşadığım takılmaları yaşamadım.

Son düzenleme:
Display port kablosu aldım 1.2 destekli. Her şeyi denedim ama zannedersem monitör desteklemiyor. Biraz zaman geçti detayları hatırlamıyorum. Hatta Sayın Recep Baltaş'ın bu konuda videosu var. Onun önerdiği display port kablosunu da aldım. Maalesef çalıştıramadım. Bugün tekrar deneyeyim. Sizi bilgilendiririm.
Denedim çalışıyor. Daha önce yaptığım şeylerin aynısını yaptım çalıştı. Sürücülerin güncellenmesi ile alakalı olabilir.

Kablo: DIGITUS AK-340100-020-S ( Recep Baltaş Önerisi)
Monitörün OSD Menüsünden Displayport 1.2 ve Freesynci aktif ettim. Daha sonra Nvidia Denetim Masasında G Sync Ayarlar Menüsünde G Sync i tam ekran seçeneğiyle aktif ettim. Alttaki bu monitörde g sync uygula seçeneğini de aktif ettim. Pendula demoda test ettim çalıştı.
AC Origins ve Watch Dogs 2 de denedim. Çok verimli çalışmıyor ama yırtılmaları azaltıyor. V Sync de yaşadığım takılmaları yaşamadım.

Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için hocam. Ben de yakın zamanda DP kablosu alayım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı