ViewSonic VX2257-MHD Ghosting Sorunu

İyi almışsınız. Ghosting'i dikkatli bakarak mı görüyorsunuz yoksa normal kullanımda gözünüze çarpıyor mu?
Rahatsız edecek seviyede değil. Dikkatli bakınca farkediliyor. Belki bir yerden tamamen kaldırılıyordur diye düşünüp konu açtım. Ama bilemiyorum belki monitörün normal hali budur.

Düşük giriş gecikmesi yani düşük input lag anlamına geliyor. Bu olay fare hareketlerinizin çok hızlı ekrana yansıması demek. Yukarıda arkadaşın dediği gibi bu monitörde farklı 3 ayar var. Gelişmiş görüntü ayarı sekmesinde 3 ayar var. Standart, gelişmiş ve Ultra. Ultra ayar kullanıyorsanız ghosting olabilir. Ancak ben sizin Ultra ayarda kullandığınızı düşünmüyorum. Çünkü bu monitörün inceleme videosunu izlemiştim. Gelişmiş görüntü ayarını Ultra seçildiğinde, düşük giriş gecikmesi iptal oluyordu. Sanırım ya standart ya gelişmiş kullanıyorsunuz. Hangisini kullanıyorsanız değiştirin. Standart ise gelişmişi, gelişmiş ise standardı kullanın. Sonucu buraya yazarsanız çok sevinirim. Bende bu monitörle ilgileniyorum. Ultra modu da deneyebilirsiniz. Bu geri kalan 2 mod ayarını test edip bizi bilgilendirirseniz sevinirim. Umarım ghosting olmaz.

Çok eski bir konu ama merak ettiğim bir şey var FPS oyunları için yanıt verme süresi ultramı alınmalı yoksa düşük giriş geçikmesimi açılmalı?

Yeni konular

Geri
Yukarı