Çözüldü ViewSonic VX2418-P-mhd glitch

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

s1trix

Hectopat
Makaleler
3
Monitör
ViewSonic VX2418-P-MHD
Merhaba arkadaşlar, ViewSonic VX2418-P-mhd model monitörü daha yeni aldım ancak böyle bir sorun oluştu. Bazıları ekran kartı sıcaklığından dolayı böyle bir sorun oluşabildiğini söylüyor. Ekran kartı boşta iken 40-55 derece arası değişiyor yük altında ise 75-80 derecenin üstüne çıkmıyor. Ayrıyeten kablodan kaynaklı olabileceğini de söylediler HDMI ve DP kabloları ile de denedim, aynı sorun devam ediyor. Aşağı kısma videoyu bıraktım. Nasıl çözebilirim bu sorunu, veya satıcı firmaya ulaşıp iade mi etmem gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Hocam DP olan kablo monitörün kendi içinden çıktı HDMI olan ise Paugge'den aldığım bir kablo ama eğer priz konusunda diyebileceğim pek bir şey yok değiştirip deneyeceğim.

Monitör ayarlarında 1ms mode var ama ben açmadım hocam. Hiç dokunmadım monitör ayarlarına sadece aldığımda Hertz değeri varsayılan olarak 60'daydı onu 165'e çektim.

144 Hz'de kullanmayı dene. Sonra + özellikleri olan 1 Ms'ye çekilen özelliği aktive et. Bakalım verdiği tepkide farklılık olacak mı? Monitörü farklı bir prize bağla. En son yapabilirsen farklı bir sistemde monitörü test et. Her koşulda sorun devam ederse monitör arızalıdır.
Hocam farklı sistemlerde veya farklı monitörde deneme yapmayı denediniz mi?
Farklı sistemlerde daha önce denemedim hocam. Aldığım bilgisayar sistemi de yeni zaten 3-4 gün oluyor alalı. Ayrıyetten videodaki glitch sorunu sadece oyunlarda olmuyor hocam arada bir masaüstündeyken de oluyor.

Farklı sistemlerde daha önce denemedim hocam. Aldığım bilgisayar sistemi de yeni zaten 3-4 gün oluyor alalı. Ayrıyetten videodaki glitch sorunu sadece oyunlarda olmuyor hocam arada bir masaüstündeyken de oluyor.
Hocam sistemiz yeni ise 2.el mi aldınız? Çünkü yeni alınmış bir ekran kartı için şu sıcaklıklar boştayken biraz fazla gibi.

Hocam sistemiz yeni ise 2.el mi aldınız? Çünkü yeni alınmış bir ekran kartı için şu sıcaklıklar boştayken biraz fazla gibi.
Hayır hocam sistemi sıfır olarak aldım sinerji üzerinden. Ekran kartı Sapphire Radeon RX 6700 Kasa ise Corsair Carbide Spec-05 içinde sadece stok soğutucuları ve fanları var yakın zamanda fan almayı düşünüyordum ancak bu sorun olduğu için şu anlık sisteme bir şey yapmamaya karar verdim.

Hayır hocam sistemi sıfır olarak aldım Sinerji üzerinden. Ekran kartı Sapphire Radeon RX 6700 kasa ise Corsair Carbide SPEC-05 içinde sadece stok soğutucuları ve fanları var yakın zamanda fan almayı düşünüyordum ancak bu sorun olduğu için şu anlık sisteme bir şey yapmamaya karar verdim.

Hocam bence ekran kartınızın dereceleri boşta olmasına rağmen yüksek ,yükteyken 80 görmesi en fazla bayağı güzel AMD ekran kartlarında olan bir olay bu zaten ama boşta iken en az 40 derece ise bence biraz sıkıntı var hocam. Ekran kartım NVIDIA ne kadar fark var bilmiyorum ama şu anda boşta yani arkada Epic Games, Steam, Spotify, Discord ve Chrome açık ve derecem 28.5 egzoz fanım biraz fazla hızlı çalışıyor yakın zamanda çoklayıcı alıp düzelteceğim yani demek istediğim bence ekran kartınıza bir baktırın. Deneme şansınız olursa farklı bir monitörde veya televizyonda deneyebilirsiniz.

Hocam bence ekran kartınızın dereceleri boşta olmasına rağmen yüksek ,yükteyken 80 görmesi en fazla bayağı güzel AMD ekran kartlarında olan bir olay bu zaten ama boşta iken en az 40 derece ise bence biraz sıkıntı var hocam. Ekran kartım NVIDIA ne kadar fark var bilmiyorum ama şu anda boşta yani arkada Epic Games, Steam, Spotify, Discord ve Chrome açık ve derecem 28.5 egzoz fanım biraz fazla hızlı çalışıyor yakın zamanda çoklayıcı alıp düzelteceğim yani demek istediğim bence ekran kartınıza bir baktırın. Deneme şansınız olursa farklı bir monitörde veya televizyonda deneyebilirsiniz.
Tamamdır, hocam teşekkürler.

@s1trix Konunu baştan sona okumadım. Fakat verdiğin videoya göre bağlantı kablon ya da prizinde sorun var. Voltaj kesiyor monitör. Aynısı şirkette bir bilgisayarda vardı. Yeni kablo aldılar düzeldi. Ya aldığın kablolar kalitesiz ya da monitör üzerinde 1 ms için Turbo ayar açık. Ekran kartı sıcaklığıyla pek alakası yok.

@s1trix Konunu baştan sona okumadım. Fakat verdiğin videoya göre bağlantı kablon ya da prizinde sorun var. Voltaj kesiyor monitör. Aynısı şirkette bir bilgisayarda vardı. Yeni kablo aldılar düzeldi. Ya aldığın kablolar kalitesiz ya da monitör üzerinde 1 ms için Turbo ayar açık. Ekran kartı sıcaklığıyla pek alakası yok.
Hocam DP olan kablo monitörün kendi içinden çıktı HDMI olan ise Paugge'den aldığım bir kablo ama eğer priz konusunda diyebileceğim pek birşey yok değiştirip deneyeceğim.

1 ms için Turbo ayar açık
Monitör ayarlarında 1ms mode var ama ben açmadım hocam. Hiç dokunmadım monitör ayarlarına sadece aldığımda hertz değeri varsayılan olarak 60'daydı onu 165'e çektim.

Hocam DP olan kablo monitörün kendi içinden çıktı HDMI olan ise Paugge'den aldığım bir kablo ama eğer priz konusunda diyebileceğim pek bir şey yok değiştirip deneyeceğim.

Monitör ayarlarında 1ms mode var ama ben açmadım hocam. Hiç dokunmadım monitör ayarlarına sadece aldığımda Hertz değeri varsayılan olarak 60'daydı onu 165'e çektim.

144 Hz'de kullanmayı dene. Sonra + özellikleri olan 1 Ms'ye çekilen özelliği aktive et. Bakalım verdiği tepkide farklılık olacak mı? Monitörü farklı bir prize bağla. En son yapabilirsen farklı bir sistemde monitörü test et. Her koşulda sorun devam ederse monitör arızalıdır.

Çözüm

Geri
Yukarı