Çözüldü ViewSonic VX2418-P-mhd glitch

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

s1trix

Hectopat
Makaleler
3
Monitör
ViewSonic VX2418-P-MHD
Merhaba arkadaşlar, ViewSonic VX2418-P-mhd model monitörü daha yeni aldım ancak böyle bir sorun oluştu. Bazıları ekran kartı sıcaklığından dolayı böyle bir sorun oluşabildiğini söylüyor. Ekran kartı boşta iken 40-55 derece arası değişiyor yük altında ise 75-80 derecenin üstüne çıkmıyor. Ayrıyeten kablodan kaynaklı olabileceğini de söylediler HDMI ve DP kabloları ile de denedim, aynı sorun devam ediyor. Aşağı kısma videoyu bıraktım. Nasıl çözebilirim bu sorunu, veya satıcı firmaya ulaşıp iade mi etmem gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Hocam DP olan kablo monitörün kendi içinden çıktı HDMI olan ise Paugge'den aldığım bir kablo ama eğer priz konusunda diyebileceğim pek bir şey yok değiştirip deneyeceğim.

Monitör ayarlarında 1ms mode var ama ben açmadım hocam. Hiç dokunmadım monitör ayarlarına sadece aldığımda Hertz değeri varsayılan olarak 60'daydı onu 165'e çektim.

144 Hz'de kullanmayı dene. Sonra + özellikleri olan 1 Ms'ye çekilen özelliği aktive et. Bakalım verdiği tepkide farklılık olacak mı? Monitörü farklı bir prize bağla. En son yapabilirsen farklı bir sistemde monitörü test et. Her koşulda sorun devam ederse monitör arızalıdır.
144 Hz'de kullanmayı dene. Sonra + özellikleri olan 1 Ms'ye çekilen özelliği aktive et. Bakalım verdiği tepkide farklılık olacak mı? Monitörü farklı bir prize bağla. En son yapabilirsen farklı bir sistemde monitörü test et. Her koşulda sorun devam ederse monitör arızalıdır.
Başka bir sistemde deneme dışında hepsini denedim hocam. Hala aynı sorun hatta 1ms olan özelliği açtığımda neredeyse ekran görünmeyecek şekilde bir glitch oluyor.

Başka bir sistemde deneme dışında hepsini denedim hocam. Hala aynı sorun hatta 1ms olan özelliği açtığımda neredeyse ekran görünmeyecek şekilde bir glitch oluyor.

ASUS monitörümde ELMB açınca sendeki sorun oluyordu. Kutusundan çıkan HDMI ile bunu yaşadım. Fakat DP alınca bir daha olmadı. Bunun çok çeşitli yöntemleri yoktur. Çapı belli sorunlar aslında. Sisteme farklı bir monitör bağlamayı deneyebilir misin?

ASUS monitörümde ELMB açınca sendeki sorun oluyordu. Kutusundan çıkan HDMI ile bunu yaşadım. Fakat DP alınca bir daha olmadı. Bunun çok çeşitli yöntemleri yoktur. Çapı belli sorunlar aslında. Sisteme farklı bir monitör bağlamayı deneyebilir misin?
Maalesef hocam şu anda sisteme farklı bir monitör bağlama imkanım yok.

Hocam konu hakkında bilgilendirmek istedim. Monitörün kendisi arızalıymış. İtopya bilgisayara geri gönderdim ürünü ve 20 gün içerisinde yeni bir monitör teslim aldım. Şu anda bir problem yok. Yine de yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Hocam konu hakkında bilgilendirmek istedim. Monitörün kendisi arızalıymış. İtopya bilgisayara geri gönderdim ürünü ve 20 gün içerisinde yeni bir monitör teslim aldım. Şu anda bir problem yok. Yine de yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler.

Durumun olumlu sonuçlanmasına sevindim.
Olası sebepler belliydi çünkü.
Hakkında hayırlısı olmuş. Güle güle kullanın. 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı