Elektronik ViewSonic VX2428j 165Hz 0.5ms HDMI DP HDR10 5.200 TL

manqueller

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  

Hocam indirim köşesinin birkaç ilan altında bu yer alıyor zaten. Şu an Hepsiburada üzerinde 4200 TL'den listeleniyor. İtopya'da pahalı.
Hocam bahsettiğiniz konudaki ürün ile bu aynı ürün değil. Birisi VX2428 DİĞERİ VX2428J modeli. Arada ufak da olsa farklar var. Fiyatına değer mi değmez mi ona alıcı karar versin.

Yanlış bilgi
Amazon üzerinde de aynı fiyattan satılıyor şu anda. Oradan almak çok daha mantıklı.

Stant hariç farkları var mı?

Bu konuda bahsedilen üründe HDR ve FreeSync Premium özellikleri var, ayrıca 24''. Diğer modelde bahsettiğim özellikler yok ve 23,8''. Teknik özelliklerini detaylı incelemedim. Gözden kaçırdığım daha fazla fark olabilir.

İki model arasında panel ve özellik farkı yok. Sadece monitör ayağı farklı. İtopya'da olanda pivot özelliği var.

Hocam bahsettiğiniz konudaki ürün ile bu aynı ürün değil. Birisi VX2428 diğeri VX2428j modeli. Arada ufak da olsa farklar var. Fiyatına değer mi değmez mi ona alıcı karar versin.

Evet şimdi fark ettim. Uyarınız için teşekkür ederim.

Ekleme yapmam gerekirse bu model ve AOC 24G2SPU/BK modelini kıyaslayıp kullanıp AOC'un panel olarak daha iyi olduğu kanısına vardım. Grafik düzenleme ve yazılım la ilgilendiğimden ötürü renk kalibresi ve doygunluğu bunun yanında da pivotu çok işime yaradı. Ben AOC tavsiye ederim bu monitör yerine. Fiyatları aynı zaten. Tek fark gecikme değerleri. Eğer FPS oyuncusu iseniz ve renkler çok anlam ifade etmiyorsa bu model zaten biçilmiş kaftan. Bunun yanında ayakları sağlam değil sallanıyor haberiniz olsun.

Bu konuda bahsedilen üründe HDR ve FreeSync Premium özellikleri var, ayrıca 24''. Diğer modelde bahsettiğim özellikler yok ve 23,8''. Teknik özelliklerini detaylı incelemedim. Gözden kaçırdığım daha fazla fark olabilir.

Bilmediğiniz halde beğenmedim tuşuna basmışsınız birde 🤣 Viewsonic'in kendi sitesine bakarsanız iki monitör arasında sadece ayak farkı olduğunu iki monitöründe birebir aynı panel, aynı inç olduğuna, IPS, HDR10 ve FreeSync Premium desteklediğini görürsünüz. Windows üzerinden 180 Hz olduğunu görürsünüz. Sizin gözünüz bence görmüyor her şey kaçmış. Teknoloji bilginiz İtopya başlıkları ve Hepsiburada başlıklarından ibaret sanırım 😅

VX2428J
VX2428

Son düzenleme:
Evet şimdi fark ettim. Uyarınız için teşekkür ederim.

Ekleme yapmam gerekirse bu model ve AOC 24G2SPU/BK modelini kıyaslayıp kullanıp AOC'un panel olarak daha iyi olduğu kanısına vardım. Grafik düzenleme ve yazılım la ilgilendiğimden ötürü renk kalibresi ve doygunluğu bunun yanında da pivotu çok işime yaradı. Ben AOC tavsiye ederim bu monitör yerine. Fiyatları aynı zaten. Tek fark gecikme değerleri. Eğer FPS oyuncusu iseniz ve renkler çok anlam ifade etmiyorsa bu model zaten biçilmiş kaftan. Bunun yanında ayakları sağlam değil sallanıyor haberiniz olsun.
Tam tersi, panel olarak attığım ürün daha iyi diye biliyorum.

Tam tersi, panel olarak attığım ürün daha iyi diye biliyorum.

Hocam renk olarak AOC daha önce. Gecikme olarak evet ViewSonic daha önde. Burada öncelikler devlere giriyor. Renk mi gecikme mi? İki cihazıda kullandım ve şu an aktif olarak AOC'u kullanıyorum. Ben renkten yana tercihimi kullandım. Doygunluk ve gamut hacmi olarak baktığımızda AOC önde. Delta e değeri AOC'ta daha düşük gibi gibi etkenlerden ötürü tercih ettim.

Bilmediğiniz halde beğenmedim tuşuna basmışsınız bir de 🤣 ViewSonic'in kendi sitesine bakarsanız iki monitör arasında sadece ayak farkı olduğunu iki monitöründe birebir aynı panel, aynı inç olduğuna, IPS, HDR10 ve FreeSync premium desteklediğini görürsünüz. Windows üzerinden 180 Hz olduğunu görürsünüz. Sizin gözünüz bence görmüyor her şey kaçmış. Teknoloji bilginiz İtopya başlıkları ve Hepsiburada başlıklarından ibaret sanırım 😅

VX2428J
VX2428

Aynen öyle j takısı sadece pivotu temsilen eklenmiş. Panel olrak ikisi arasında farklılık yok.

Geri
Yukarı