Viewsonic VX2458 C MHD monitörde siyah gölgelenme sorunu

Kdr454

Hectopat
Yer
TR
Daha fazla  
Merhaba.
Viewsonic VX2458 C MHD monitörüm var.
Mouse'u kıpırdatırken veya bir simgeyi tutup sürükleyince arkasından o simgeyi takip eden bir gölgesi var.
Ama bu koyu renklerin üzerine gelince oluyor. Yani beyazda falan yok.
Sorunu anlayamayan olursa video atmayı denerim.

Yeni aldıysanız iade edebilirsiniz. Bende de benzer problem vardı iade ettim ama video atarsanız daha iyi olur. Siyah yazıyı yukarı aşağı kaydırınca gölge şeklinde geliyor değil mi?
Evet, geliyor.
Yeni aldıysanız iade edebilirsiniz. Bende de benzer problem vardı iade ettim ama video atarsanız daha iyi olur. Siyah yazıyı yukarı aşağı kaydırınca gölge şeklinde geliyor değil mi?

Ama şu anda bu sitedeki yazılarda öyle sorun yok çünkü arka plan beyaz.

Overdrive veya adı her ne ise, gecikme ayarını kapatın. "ms (MPRT) modu açık muhtemelen, o da bu tarz sorunlara sebep olabiliryor. Mesela "Ultra Fast" ise "normal" yapabilirsiniz.

Evet, geliyor.

Ama şu anda bu sitedeki yazılarda öyle sorun yok çünkü arka plan beyaz.
Sorun sadece siyah renklerde oluyor zaten. İnternette ne kadar aradıysam bulamadım ama galiba panel ile ilgili bir sorun. Yeni aldığım monitörde aynı problem yok. Hatta çektiğim videoyu atayım size.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

OverDrive veya adı her ne ise, gecikme ayarını kapatın. "Ms (MPRT) modu açık muhtemelen, o da bu tarz sorunlara sebep olabiliryor.

Nasıl kapatırım? Bilmiyorum bir yerden bana ulaşamaz mısınız?
Sorun sadece siyah renklerde oluyor zaten. İnternette ne kadar aradıysam bulamadım ama galiba panel ile ilgili bir sorun. Yeni aldığım monitörde aynı problem yok. Hatta çektiğim videoyu atayım size.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ürünü 20 gün önce aldım 14 günlük iade sürecini geçti ayrıca KVK servise yolladım "Sorun bulunamadı" diyor delirtiyorlar adamı.

Nasıl kapatırım? Bilmiyorum bir yerden bana ulaşamaz mısınız?
Sadece buradan ulaşabilirim.

Monitör menüsünü kurcalayın. Orada bir ayar olacak, galiba "Ultra Fast, fast, normal" gibi seçenekleri varmış. Onu normal yapmayı deneyin.

Hemen hemen her monitörde böyle ayarlar oluyor ama her marka farklı ad koyuyor.

Ayarın adı "Response" ile ilgili olabilir.

Sadece buradan ulaşabilirim.

Monitör menüsünü kurcalayın. Orada bir ayar olacak, galiba "Ultra Fast, Fast, normal" gibi seçenekleri varmış. Onu normal yapmayı deneyin.

Hemen hemen her monitörde böyle ayarlar oluyor ama her marka farklı ad koyuyor.

Ayarın adı "Response" ile ilgili olabilir.

Ultra hızlı, Standart ve Gelişmiş var hepsini denedim hiçbiri çalışmadı.

Benim attığım videodaki gibi değil mi sorununuz?

Anlayamadım ki. Ben şimdi video atacağım bakarsınız ona.
Monitör 144Hz iken kamera ile belli olmuyor bu gölgeler. O yüzden monitörü 23Hz yapıp videoyu çektim ancak öyle kamerada belli oldu. Monitör 144Hz'de iken dikkatli bakmayınca görünmüyor fakat donanımsal bir sorun ise KVK'nın tamir etmesi gerekmez mi?
Ayrıca video da gördüğünüz gibi mouse'u beyaz bir kısımda sürükleyince gölge yok.
@MisakiTaro
Monitör 144Hz iken kamera ile belli olmuyor bu gölgeler. O yüzden monitörü 23Hz yapıp videoyu çektim ancak öyle kamerada belli oldu. Monitör 144Hz'de iken dikkatli bakmayınca görünmüyor fakat donanımsal bir sorun ise KVK'nın tamir etmesi gerekmez mi?
Ayrıca video da gördüğünüz gibi mouse'u beyaz bir kısımda sürükleyince gölge yok.
Edit: Pardon 2 kere atmışım aynısını.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı