Viewsonic VX2458 C MHD monitörde siyah gölgelenme sorunu

Anlayamadım ki. Ben şimdi video atacağım bakarsınız ona.
Monitör 144Hz iken kamera ile belli olmuyor bu gölgeler. O yüzden monitörü 23Hz yapıp videoyu çektim ancak öyle kamerada belli oldu. Monitör 144Hz'de iken dikkatli bakmayınca görünmüyor fakat donanımsal bir sorun ise KVK'nın tamir etmesi gerekmez mi?
Ayrıca video da gördüğünüz gibi mouse'u beyaz bir kısımda sürükleyince gölge yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@MisakiTaro
Monitör 144Hz iken kamera ile belli olmuyor bu gölgeler. O yüzden monitörü 23Hz yapıp videoyu çektim ancak öyle kamerada belli oldu. Monitör 144Hz'de iken dikkatli bakmayınca görünmüyor fakat donanımsal bir sorun ise KVK'nın tamir etmesi gerekmez mi?
Ayrıca video da gördüğünüz gibi mouse'u beyaz bir kısımda sürükleyince gölge yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Edit: Pardon 2 kere atmışım aynısını.
Hocam bu monitörü önceden bende kullanıyordum monitörde titreme engelleme özelliği olmadan son attığınız 2 videoda öyle gözüküyor diğer ilk videoda ise response time seçeneğini ultra fast yapıp deneyin.

20 Kere okudum ama ne dediğinizi anlamadım.
Hocam şunu diyorum monitörde flicker free özelliği mevcut değil titreşim önleme diye geçiyor ondan yapma ihtimali olabilir son attığınız videolarda ilk attığınız videoda ise response time yani tepki süresi onuda ultra fast ayarına çekip kullanmayı deneyin.

Hocam şunu diyorum monitörde flicker free özelliği mevcut değil titreşim önleme diye geçiyor ondan yapma ihtimali olabilir son attığınız videolarda ilk attığınız videoda ise response time yani tepki süresi onuda ultra fast ayarına çekip kullanmayı deneyin.
Tamam şimdi anladım :). Dediğinizi yaptım bir fark yok maalesef.

Var hocam ama Freesync açılırken 1ms mod otomatik kapanıyor ben pek alışamadım yani birçok monitörde kullanılırken bunda açamadım ben birini açarken diğerini kapatıyordu. :)
Ekran kartım zaten NVIDIA o yüzden oyunlarda 1MS açabiliyorum ben. FreeSync işime yaramaz. Zaten G-Sync'de açamıyorum çünkü DisplayPort kablosu yok :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı