ViewSonic VX2458-C mhd OC ile 144 Hz yapılırsa sorun olur mu?

ArdaDİKORMAN

Hectopat
Daha fazla  
ViewSonic VX2458-C mhd model monitöre sahibim Custom resolution Utility ile 60 Hz'den 75'e çıkardım. Monitörün orijinali 144Hz 75'den 144'e çıkarsam sorun olur mu?
Hiçbir şey yapmadan önce sadece 1280x1024 çözünürlük 75Hz idi. Şimdi tüm çözünürlükler 75Hz.

Monitöre overclock yapıp nasıl ekran kartını yakacaksınız? O monitör 144Hz bu arada overclock yapmanıza gerek yok.

Gelişmiş ayarlardan maksimum 60 Hz gözüküyordu. OC ile 75Hz gözükmeye başladı. Bunu da ekran kartı ile ilgili dediler. Ek olarak monitörün içindeki HDMI kablosunu kullanıyorum.

Bana da saçma geldi ama riske girmek istemedim.
Kısaca anladığım 144Hz OC yapsam hiçbir problem olmaz ama ekran kartı desteklemediği için görüntü gelmeyebilir yanlışım var mı?

144Hz e belirli bir şekilde OC yapabilirsiniz ekran kartınız da desteklediği sürece eğer fazla OC yaparsanız videodaki hatayı alırsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ViewSonic VX2458-C mhd model monitöre sahibim Custom resolution Utility ile 60 Hz'den 75'e çıkardım. Monitörün orijinali 144Hz 75'den 144'e çıkarsam sorun olur mu?
Hiçbir şey yapmadan önce sadece 1280x1024 çözünürlük 75Hz idi. Şimdi tüm çözünürlükler 75Hz.

144 Hz çek 1 ms modunu aç sonra düşük giriş geçikmesini aç ayarlardan.

Geri
Yukarı