ViewSonic VX2458-C-mhd vs MSI Optix G24C4

dgknyl

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Yazılım
İyi forumlar, bu iki monitör arasında kaldım.
Arasındaki farkları buradan karşılaştırdım.
Farklar:
  • Hoparlör (viewsonic)
  • Titreşim azaltma (Flicker Free) (MSI)
  • 150 TL daha ucuz (MSI)

Para konusundan yana sıkıntım yok sadece ikisi arasında kaldım bana "Şunu al çünkü şu yönden daha iyi olur" tarzında cevaplar verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hemen hemen aynılar ekran kartı modelin nvidia ise viewsonic markayı öneririm.Hem Gsync hem de free sync.Onun haricinde tepkime süreleri hertzleri aynı.

FreeSync - G-Sync bi göz atıp ona göre seçimini yapabilirsin dostum.
Önceki monitörüm ASUS PG278Q zaten G-sync'di sattım. Ekran kartım GTX1080 zaten oynadığım oyunları +100 FPS de oynadığımdan kırılma yaşamıyorum.
Hemen hemen aynılar ekran kartı modelin nvidia ise viewsonic markayı öneririm.Hem Gsync hem de free sync.Onun haricinde tepkime süreleri hertzleri aynı.
ViewSonic alacağım gibi gözüküyor. Hem hoparlör desteği ile ve tasarımıyla + bir yanı var VATAN'a gidip baktım gözümle canlı olarak. Çevirme açıları güzel.

Ben VS kullanıyorum aynı monitör. Yerim dar ve ekrana yakın oynamayı tercih ediyorum. Ayakları yüzünden klavyeyi mecburen monitör arkasına koyuyorum.

1000 serisi ve üzeri Ndivia ekran kartlarinda freesync monitörlerde kullanma imkanı getirdi yani MSI monitörlede bu özelliği kullanabilirsin. Yanlız MSI, Hz frekans aralığı 60-144 arası LFC(Düşük kare hızı telafisi) özelliğide yok sanırım(bununla ilgi bir bilgiye ulasamadim) buda bilgisayar 60 fpsnin altına dustugu anda donma ve yırtılma yaşayacağım anlamına gelir. Viewsonic ise 48-144hz araligi bundada LFC özelliği yok herhalde ikisinde de var yada yok diye bir bilgi bulamadim. Bu durumda View daha mantıklı gibi duruyor

Burada 998 TL bilgin olsun

Bir fark yok gördüğüm kadarı ile monitörlerde sadece hoparlör diyebilirim. Tükenmiş trendyol'da.
VATAN'da aynı fiyat zaten gidip direk alırım kargoyu beklemem.

Bu sitede yazanlar doğruysa MSI 48-144 Hz aralığında ve LFC yide destekledigini belirtmiş.Dusuncem MSI a doğru kaydı biraz☺️ alicazda bir monitör bakalım artık

Arkadaşlar indirimleri kaçırdım ikisini de alamadım. İyi ki alamadım. ViewSonic malzeme kalitesinde çok iyi değil. MSI oyuncuya daha çok yönelik alsam büyük ihtimal onu alırdım.
144Hz den vazgeçip. Rekabetçi oyunlar oynamadığım için artık;
Bunu aldım. Teşekkürler.

Arkadaşlar indirimleri kaçırdım ikisini de alamadım. İyi ki alamadım. ViewSonic malzeme kalitesinde çok iyi değil. MSI oyuncuya daha çok yönelik alsam büyük ihtimal onu alırdım.
144Hz den vazgeçip. Rekabetçi oyunlar oynamadığım için artık;
Bunu aldım. Teşekkürler.
Hayırlı olsun güzel günler de kullan.:)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı