ViewSonic VX2458-C-MHD'den ses gelmiyor

DogukanCnkc

Centipat
Herkese merhaba, yeni topladıgım PC'de (ViewSonic VX2458-C-MHD 24" 144Hz 1MS Curved LCD Ekran ) satın aldım.

Tüm bağlantılarını yaptıktan sonra ses yerinde bağlı hoparlör veya kulaklık yoktur İşareti çıktı. Bu monitörün arkasında 2 adet 3MM lik hoparlör var ve ses gelmiyor.
Ekran kartı çıkışından, HDMI çıkısından ekrana HDMI bağlantısını yaptım fakat hoparlörden ses gelmiyor ya da görmüyor bilmiyorum. 1 haftalık uğraşlarım sonucu bir sonuca varamadım ve en sonunda buraya konu açmak istedim. Benle birlikte bir arkadaşımda daha aynı sorun var. Kulaklık takınca her türlü ses geliyor, mikrofon calışıyor ama ekranda tık yok. Ses konusunda ekranı da görüyor mu mechul. Birkaç foto atacagım anlamanız için.
Teşekkürler.
1.png

2.png

3.png

Aygıt yöneticisinin ses, video ve oyun denetleyicileri kısmını açıp fotoğraf atar mısınız ? Ben de de aynı monitör var ve hdmı kablo ile bağladığım da ses geliyor. Ekstra kulaklık jackı takılıysa çıkarır mısınız?

Sahip olduğum monitörde de hoparlör var. DP ile bağlı ve ses çalışıyor. Siz Display Port kablosu ile denediniz mi? Burada da gözükmüyor, değil mi?

1580614360832.png

1580614477794.png

Aygıt yöneticisinin ses, video ve oyun denetleyicileri kısmını açıp fotoğraf atar mısınız ? Ben de de aynı monitör var ve hdmı kablo ile bağladığım da ses geliyor. Ekstra kulaklık jackı takılıysa çıkarır mısınız?

Buyur hocam
1.png

Sahip olduğum monitörde de hoparlör var. DP ile bağlı ve ses çalışıyor. Siz Display Port kablosu ile denediniz mi? Burada da gözükmüyor, değil mi?

Eki Görüntüle 495602

Eki Görüntüle 495603
bana gönderilen ekran içinde display port çıkmadı

AMD Ryzen 3 3200G 4.0GHz 4/4 Çekirdek İşlemci
MSI B450M-A PRO MAX
GSKILL 8GB 3200MHz Bellek
MSI RX 570 ARMOR 4G OC Ekran kartı
Hyper K 500 500W 80+ EU
KINGSTON A400 240GB M.2 500-350MB/s SSD
Aklıma şöyle bir şey geliyor ilk olarak ddu yardımıyla ekran kartınızın driverını bir silip baştan kurar mısınız en güncel versiyonunu eğer olmazsa da eliniz de başka hdmı kablosu varsa onla deneyin. Ve unutmayın monitörden bilgisayara bir jack girişi takmayın sadece hdmı kablosu olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı