ViewSonic VX2458 DP vs HDMI

Rousey

Centipat
Herkese merhaba :)
VX2458-c mhd monitörüm var. Ürün geldiğinde içindeki HDMI kablosu ile bağladım herhangi bir sorun yok. Fakat 1024 768 çöz.de görüntüde bulanıklaşma oluyor yani 1080P'den düştükçe bulanıklaşmayı hissedebiliyorum. Biraz araştırdım kullandığım kablo 10 TL'lik bir HDMI kablosuymuş. Çözünürlük düşünce görüntü bozulması LCD monitörlerde normal diye biliyorum fakat kullandığım kablonun kalitesini de göz önünde bulundurursak Paugge'nin Display Port kablosunu almam daha kaliteli bir görüntü almamı sağlar mı? Konuyla alakalı pek bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
VX 2458 cmhd monitörüm var. Ürün geldiğinde içindeki HDMI kablosu ile bağladım herhangi bir sorun yok. Fakat 1024 768 çöz.de görüntüde bulanıklaşma oluyor yani 1080P'den düştükçe bulanıklaşmayı hissedebiliyorum. Biraz araştırdım kullandığım kablo 10 TL'lik bir HDMI kablosuymuş. Çözünürlük düşünce görüntü bozulması LCD monitörlerde normal diye biliyorum fakat kullandığım kablonun kalitesini de göz önünde bulundurursak Paugge'nin Display Port kablosunu almam daha kaliteli bir görüntü almamı sağlar mı? Konuyla alakalı pek bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim :)
O monitörü 1920x1080 çözünürlükte kullanmazsan bulanık gözükür. Ve Display Port daha kaliteli görüntü sağlar.

Herkese merhaba :)
VX2458-c mhd monitörüm var. Ürün geldiğinde içindeki HDMI kablosu ile bağladım herhangi bir sorun yok. Fakat 1024 768 çöz.de görüntüde bulanıklaşma oluyor yani 1080P'den düştükçe bulanıklaşmayı hissedebiliyorum. Biraz araştırdım kullandığım kablo 10 TL'lik bir HDMI kablosuymuş. Çözünürlük düşünce görüntü bozulması LCD monitörlerde normal diye biliyorum fakat kullandığım kablonun kalitesini de göz önünde bulundurursak Paugge'nin Display Port kablosunu almam daha kaliteli bir görüntü almamı sağlar mı? Konuyla alakalı pek bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim :)
Aynı monitörden var bende de. Ben de bulanık görüntü alıyordum daha sonra Paugge'nin Display Port kablosunu aldım fakat bir şey değişmedi.

Bende de var oradan biliyorum zaten.🙂
nafidavulcu nun dediğine göre dp bir işe yaramamış peki sizde yaradı mı?
DP kablosu almadan önce 1920x1080 çözünürlüğe almayı dene. DP kablosuyla renk kalitesi arttı bende.
1080p de bir sıkıntım yok sadece çözünürlük 1024 ve altında böyle mesela 1280 960 kullanırken görüntüde bozulma yok. ancak bazen lazım olabiliyor 1024 çözünürlük bundan dolayı sormak istedim :)

Ben de 2458 chmd kullanıyorum acaba sizde de monitör pc acıldıgında acılmadıgı oluyor mu? kapat aç yapmak zorunda kalıyorum elimle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı