ViewSonic VX2458 Ghosting

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Monitörde arka ayarlarda düşük input lag seçeneğini açıp denedinizmi eğer o olmazsa yanıt verme süresini en hızlı moda seçip yendien başlatıp deneyiniz.
İkisini de denedim hocam fakat koyu renklerde siyah koyu gri gibi renklerde oluyor yine de maalesef

İkisini de denedim hocam fakat koyu renklerde siyah koyu gri gibi renklerde oluyor yine de maalesef.

Monitörü yenimi aldınız acaba internetten? Eğer öyleyse dedğim ayarlar olmadıysa tek çözüm başka bir DP kablosu ile değiştirip denemeniz eğer aynı sorun devam ediyorsa arızalı maalesef. Bende kullanıyorum eski HDMI ile kullandıgımda ekranda dalgalanma oluyordu kablodan düzelmişti.

Monitörü yenimi aldınız acaba internetten? Eğer öyleyse dedğim ayarlar olmadıysa tek çözüm başka bir DP kablosu ile değiştirip denemeniz eğer aynı sorun devam ediyorsa arızalı maalesef. Bende kullanıyorum eski HDMI ile kullandıgımda ekranda dalgalanma oluyordu kablodan düzelmişti.
Hayır hocam alalı 6 ay oldu bu güne kadar hiç böyle bir sorun yoktu ama bir anda oldu.

Hayır hocam alalı 6 ay oldu bu güne kadar hiç böyle bir sorun yoktu ama bir anda oldu.

Ben aldığım günden beri var halen daha kullanıyorum ama eskisine göre bayağı azaldı ve hiç rahatsız etmiyor alıştım çünkü.

Ben aldığım günden beri var halen daha kullanıyorum ama eskisine göre bayağı azaldı ve hiç rahatsız etmiyor alıştım çünkü.
Servise falan gönderdiniz mi hocam? Birde bu sorun zamana göre artıp azalan bir şey mi?

Servise gönderdim "sorun yok" dediler 2 ker gönderdim hemde.
Zamana göre azalıp artıyor mu bilmiyorum.
O zaman bende göndermiyim kesin benimkine de sorun yok derler. Ghosting test yaptiniz mi hocam monitorunuze yaptiysaniz ve videosu varsa paylasabilir misiniz? Kendi monitorumle test etmek isterim ghosting çok mu az mi diye.

Aynı monitör bende var içinden çıkan HDMI kullanıyorsunuz herhalde şimdi giriş geçikmesini açınız bilgisayarı yeniden başlatınız aynı sorun var ise düşük giriş geçikmesini kapatıp oradan yeniden ara diye bir seçenek var ona basınız ve yanıt verme süresi açılacaktır Ultra hızlı yapınız ve yeniden başlatınız eğer ghosting sorunu hala varsa monitör sıkıntılı gönderin iade falan başka çözümü yok içinden çıkan kabloyu bende kullanıyordum sıkıntı yoktu.

Reisim bana tavsiye verir misin, anlamadım. Detaylı anlatır mısın? Bende de ghosting var.

Reisim bana tavsiye verir misin, anlamadım. Detaylı anlatır mısın? Bende de ghosting var.

Hocam FPS oyunları oynarken görünüm modlarından oyun özel olarak hep sabit kalsın yanıt verme süresi var orada onu Ultra'da kullanın. Sonra joystick gerektiren araba yarışı olsun NBA olsun futbol oyunlarında ise düşük giriş gecikmesi modunu açmanızı öneriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı