ViewSonic VX2458 ve Sapphire RX 580 Görüntü Gelmiyor

Com1ng

Hectopat
Daha fazla  
Geçenlerde toplamak istediğim Masaüstü sistemi topladım ve kurulumunu temiz bir şekilde yaptım. Ama sorun şu ki bahsettiğim monitöre bağlayınca görüntü gelmiyor. Kasayı bugün arkadaşın VGA çıkışlı monitöre HDMI dönüştürücü ile bağladığımda görüntü geliyor fakat yeni aldığım monitöre HDMI ile bağladığımda görüntü gelmiyor. 2 tane farklı HDMI kablosu denedim ama yine de açılmıyor.
Monitöre aynı HDMI kablolar ile notebook bilgisayarımı bağladığımda görüntü geliyor.

Sıkıntının nereden kaynaklandığını bir türlü çözemedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Aynı konu başlığına sahip bir konu daha buldum ama çözüm yazılmamış. Sordum cevap da gelmedi. Bir çok konuya baktım ama orada sunulan hiç bir çözüm işime yaramadı.
Topladığım sistem şu şekilde;

İşlemci: Ryzen 5 2600x
Anakart: MSI B450 Gaming Plus Atx
Ram: 2x Corsair Vengeance Lpx 3000 mhz Cl16
Ekran Kartı: Sapphire Rx580 Nitro + Special Edition
PSU: SilverStone 650w 80+ Bronze
Monitör: ViewSonic VX2458

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör çalışıyor ışıkları yanıyor. Notebook ile HDMI bağlantısı yaptığımda görüntü alıyorum. Fakat masaüstü sistem ile bağlantı yaptığımda görüntü gelmiyor.
Monitöre güç geliyor mu ışıkları flan yanıyor mu veya PC açılınca bir tepki veriyor mu ?

Ekran kartının HDMI çıkışındamı sorun var acaba. Ekran kartının diğer çıkışlarını elinde kablo varsa veya bulabilirsen başkasından onlarla denemeye çalış.
Monitörün veya ekran kartının yetkili servisini yada garantisi arayıp bilgi almaya çalış. Ürünleri sıfır aldıysan ve sorunu çözemezsen 14 gün için ürün değişimi veya para iadesi iste en kötü.

Ekran kartının HDMI çıkışını VGA dönüştürücü ile VGA kullanan bir monitöre taktık bugün çalıştı ekran kartı. Ekran kartında da Bir problem yok gibi.
Ekran kartının HDMI çıkışındamı sorun var acaba. Ekran kartının diğer çıkışlarını elinde kablo varsa veya bulabilirsen başkasından onlarla denemeye çalış.
Monitörün veya ekran kartının yetkili servisini yada garantisi arayıp bilgi almaya çalış. Ürünleri sıfır aldıysan ve sorunu çözemezsen 14 gün için ürün değişimi veya para iadesi iste en kötü.

Mantıken kağıt üstünde hepsi çalışıyor o zaman ekran kartıda monitörde ayrı ayrı denemişin sorun nerde o zaman.:)
Ekran kartının sürücüleri güncel mi ? 144 Hz 1 ms diye göremiyor flan mı acaba monitörü diyecem ama ne alaka çok saçma olacak.

Mantıken kağıt üstünde hepsi çalışıyor o zaman ekran kartıda monitörde ayrı ayrı denemişin sorun nerde o zaman.:)
Ekran kartının sürücüleri güncel mi ? 144 Hz 1 ms diye göremiyor flan mı acaba monitörü diyecem ama ne alaka çok saçma olacak.
Ekrana görüntü gelmeyince Windows da kuramıyorum [emoji8]

Ekrana görüntü gelmeyince Windows da kuramıyorum
emoji8.png
Belkide Windows kurulu olmadığı için ekrana görüntü gelmiyor :D ekran var ama siyah sen fark edemiyon BİOS a girmeyi dene ordan USB belleği seçip windows u yüklersin belki.

DVI kablosu buldum bir yerden onla görüntü alabiliyorum şuan. Ama hala neden HDMI ile görüntü alamadığımı çözemedim.
Belkide Windows kurulu olmadığı için ekrana görüntü gelmiyor :D ekran var ama siyah sen fark edemiyon BİOS a girmeyi dene ordan USB belleği seçip windows u yüklersin belki.

Bir şekilde görüntüyü almışınya şimdilik yeter. Windows u kur güncellemeleri yap sürücüleri flan yükle bakalım benki sonra görür HDMI ile bağladımı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı