ViewSonic VX2780-2K 120 Hz üstüne çıkmıyor

HDMI 2.0 portundan bağladıysanız bant genişliği yetmemiştir.

Aşağıdaki linke göre ürünün DisplayPort sürümü 1.4, DisplayPort'tan bağlarsanız 10-bit'te 170HZ'i alabilirsiniz fakat kutusundan çıkan kabloya DP 1.2 diyor yine aşağıdaki linkte, o nedenle de 170 Hz'de 8-Bite düşüyor olabilir.

DP 1.4 kablo temin edip deneyin bir.

HDMI 2.0 portundan bağladıysanız bant genişliği yetmemiştir.

Aşağıdaki linke göre ürünün DisplayPort sürümü 1.4, DisplayPort'tan bağlarsanız 10-bit'te 170HZ'i alabilirsiniz fakat kutusundan çıkan kabloya DP 1.2 diyor yine aşağıdaki linkte, o nedenle de 170 Hz'de 8-Bite düşüyor olabilir.

DP 1.4 kablo temin edip deneyin bir.
Satın alıp kullanıyor olduğum kablo bu kablo: Amazon.com.tr

DP 1.4 olduğu yazıyor. Amazon tarafından dolandırıldım mı?

Ek olarak belirtmek isterim ki bana gelen kablonun ucunda görseldeki gibi minik bıçaklar yok ve üstünde buton yok.

O bıçaklar butona basınca içeri giriyor, bazı firmalar koymuyor artık kablolara. Ben de Ugreen‘in typce-c displayport kablosunu kullanıyorum, vadettiği özellikleri sağlıyor. İyi bir markadır Ugreen.

Sizin monitörünüz linkte yolladığım monitör değil mi? Displayspecifications sitesinde 2021 modeli ve yolladığımın pivot standlı varyantı (VX2780J-2k 2023 üretimi) olmak üzere 2 modeli var. 2023 olan da Dp 1.4 var diyor o sitede, 2021 olan da ise Dp 1.2.

Ekran kartınızın Dp 1.4 çıkışı olduğundan emin misiniz? Aklıma başka ihtimal gelmiyor.

benimki vx2780j-2k, standsız modeli de vx2780-2k. sonunda SHDJ olmayanlara bak. İkisi de tamamen aynı monitor ve sadece standları farklı. Bence de ugreen kaliteli, piyasanın 2 katı fiyata kablo satıyor falan ama vadettiği özellikleri sunmuyor işte. Yarın paugge kablom gelecek. ya monitör iade olacak ya da ugreen, bakalım.

Hocam monitörün DP 1.4 çıkışlı o zaman. Viewsonic'in UK sitesine de baktım. Türkçesi hatalı bilgi vermiştir belki diye, orada da 1.4 diyor.

Benim notebookun HDMI ve 10 Gbps DP 1.4 type-c portu harici ekran kartına bağlı, 40 Gbps'lik type-c portu ise saçma bir biçimde dahili ekran kartına bağlı. Senin kullandığın ekran kartının da belki tüm portları DP 1.4 değildir belki diye emin misiniz diye sordum. Aldığın DP kablosuna göre masaüstü bilgisayar kullanıyorsun. Ben masaüstü kullanmıyorum, ekran kartı çıkışını o nedenle bilemiyorum, bütün portları DP 1.4 mü oluyor bazıları 1.2 mi oluyor diye?

Hocam monitörün DP 1.4 çıkışlı o zaman. Viewsonic'in UK sitesine de baktım. Türkçesi hatalı bilgi vermiştir belki diye, orada da 1.4 diyor.

Benim notebookun HDMI ve 10 Gbps DP 1.4 type-c portu harici ekran kartına bağlı, 40 Gbps'lik type-c portu ise saçma bir biçimde dahili ekran kartına bağlı. Senin kullandığın ekran kartının da belki tüm portları DP 1.4 değildir belki diye emin misiniz diye sordum. Aldığın DP kablosuna göre masaüstü bilgisayar kullanıyorsun. Ben masaüstü kullanmıyorum, ekran kartı çıkışını o nedenle bilemiyorum, bütün portları DP 1.4 mü oluyor bazıları 1.2 mi oluyor diye?
Ekran kartım galax 4070, 3 tane dp 1.4 çıkışı var ve 1 tane hdmi çıkışı var. Bu arada mikrofon önerin var mı

Hocam Paugge kabloyla da olmazsa iade et o zaman. DP 1.4'den DSC ile 2k'da 240Hz bile alabilmen gerekli. DSC olmadan da 200Hz alabilirsin DP 1.4 ile (DP 1.4 data rate'i 25.92 Gbps, RGB / 10-bit / HDR / 2k çözünürlük / 200Hz için data rate 25.12 Gbps).

Mikrofon hususunda hiç bilgim yok hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı