ViewSonic XG 2401 "out of range" hatası

mkaan321

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
4 senedir kullandığım ViewSonic XG 2401 model 144 Hz 1080p monitörüm birkaç gün önce kendini 144 Hz'den 120 Hz'ye düşürdü ardından "out of range" hatası vermeye başladı. 120 Hz'ye düştüğünde renk kalitesinde de düşüklük olduğunu gördüm. En son denediğimde ekranda yeşil yatay çizgiler göründü ve kapandı. Monitörüm şu an bilgisayarı açınca başta bir süre 144 Hz 1080P'de çalışıyor ardından tekrar 120Hz'ye düşüyor ve görüntü bile vermemeye başlıyor. Sebepleri araştırıp yeni bir Display Port kablosu aldım ve yine aynı sonuçla karşılaştım. Monitörü açtığımda ViewSonic yazısı ekranda beliriyor yani monitör hala görüntü verme kapasitesine sahip.

Güç kablosunu değiştirmek de sorunumu çözmedi. Monitörü çift monitör olarak kullanıyordum, şu an aynı ekran kartına bağlı diğer monitörüm(1080p 60Hz) sıkıntısız çalışmaya devam ediyor. Diğer monitöre HDMI ile bağlanıyorum. Asıl monitörde ise Display Port girişini kullanıyordum. Fakat sorun ekran kartımdaki iki Display Port girişinde de oldu. Ekran kartı sürücüsünü silip temiz kurulum yapmak da sorunumu çözmedi. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Sistem özelliklerim:
ASUS STRIX GTX 1060 6 GB.
i5 6500.
H110M-D

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı