ViewSonic XG231 alınır mı?

Hocam bir de bu resimdeki IPS glos miktarı normal mi size zahmet buna da önceki sorumdan sonra bakabilir misiniz?

Işık sızması yok. Glow derecen normal. Yüksek parlaklıktan dolayı siyah ekran böyle görünüyor. Ben akşam karanlıkta kullanmama rağmen oyunlarda hiç gözüme batmıyor. Bu glow film/dizi gibi sahnelerde çok etki yaratıyor o kadar.

Hocam AMD de öyle bir özellik görmedim ama biliyor musunuz? Renk ayarları en iyi ne olabilir mu monitör için ben bulamadım. Bir süredir de düzeltemedim. Çamur gibi kaldı görüntü güzelim monitörde.

Renk ayarlarını Rtings üzerinde var. ICC profili yayınlamışlar.
ViewSonic XG2431 Review aşağıya doğru inersen göreceksindir.
Bir de Renk Yönetimi: Dijital Sanatçılar İçin Bir Kontrol Listesi - ViewSonic Library şu makaleyi oku. İşine yarar bilgi içeriyor. 👍

@Saint Lucia hocam renkler biraz düzeldi gibi ama 240 dan 165hz ya da 144 hz aldığımda ekran sanki f5 atıyormuş gibi kıırılıp hemen geliyor neden olabilir ? bu freesync açık halde

@Saint Lucia hocam renkler biraz düzeldi gibi ama 240'dan 165Hz ya da 144 Hz aldığımda ekran sanki F5 atıyormuş gibi kıırılıp hemen geliyor neden olabilir? Bu FreeSync açık halde

Ucu açık bir soru. Kablo da sebep olabilir, yazılımsal olabilir (Windows gibi), Sync yazılımı da sebep olabilir, düşük bir ihtimal monitör de sebep olabilir.
Sync kapattığınız da yapıyor mu?

Evet freesync açık kapalı farketmez ama 240 da böyle bir sorun yok

240hz de aynısı yapsa monitör kaynaklı diyebilirdim ama 240 yapmadığı için bilemedim

Evet FreeSync açık kapalı fark etmez ama 240 da böyle bir sorun yok

240Hz de aynısı yapsa monitör kaynaklı diyebilirdim ama 240 yapmadığı için bilemedim

Monitörde herhangi bir mod açık mı? OverDrive gibi, MPRT gibi, oyun modu gibi.
Ben genelde düşük Hz'de yapmayan yüksek Hz'de yapan problemler ile karşılaştım. Bu biraz ters geldi. Bazen anakart problemli monitörler yüksek frekansı karşılayamıyor. Sizin ki yazılımsal da olabilir. İşletim sisteminize ve donanım yazılımlarınıza güveniyor musunuz?

Monitörde herhangi bir mod açık mı? OverDrive gibi, MPRT gibi, oyun modu gibi.
Ben genelde düşük Hz'de yapmayan yüksek Hz'de yapan problemler ile karşılaştım. Bu biraz ters geldi. Bazen anakart problemli monitörler yüksek frekansı karşılayamıyor. Sizin ki yazılımsal da olabilir. İşletim sisteminize ve donanım yazılımlarınıza güveniyor musunuz?
Açıkçası sistem baya eski ama yakın zamanda formatlandı yeni ssd geçtiğim için w10 temiz kurulum yaptım güncelleştirmeleri vs de yaptım.Amd driveri son sürüm güncel
Standart modda kullanıyorum.zaman zaman purexp açıp devam ediyorum

Sistem özellikleri;

Ryzen 3 2200g

Rx570 8gb

8gb ram

B450 prime plus

Monitör durumu acik olduğundan ilk monitörümü yeniledim sistemi daha sonra düşünüyordum.
Acaba sistem yetmediğinden mi ? Ama o zaman doğrudan 240hz de bu problemi yaşardım diye düşünüyorum

Monitör durumu acik olduğundan ilk monitörümü yeniledim sistemi daha sonra düşünüyordum.
Acaba sistem yetmediğinden mi? Ama o zaman doğrudan 240Hz de bu problemi yaşardım diye düşünüyorum

Bunun en iyi çözümü, farklı bir sistemde monitörü test etmek. Sisteminiz o kadar kötü veya eski değil. AMD GPU hiç kullanmadım. Etkisi olur mu emin değilim. Bazen AMD hakkında çok şikayet geliyor. Bu yüzden NVIDIA'lı bir sistem de denemek mantıklı olabilir. Diğer türlü sizin donanım değiştirip denemeniz gerekir.

@Pritex hocam xg2431 monitörden memnun kaldınız mı? rekabetçi fps oyunları oynuyorum. bu monitöre denk geldim. kafama da yattı, kullanmış biri olarak size de bir sormak istedim.

@Pritex hocam xg2431 monitörden memnun kaldınız mı? rekabetçi fps oyunları oynuyorum. bu monitöre denk geldim. kafama da yattı, kullanmış biri olarak size de bir sormak istedim.
Monitörden çok memnum kaldım herhangi sorunum yok.Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Açıkçası bu para da bu seviyede bir monitör gayet güzel.

Geri
Yukarı